У Львові провели допрем’єрний показ фільму «Католицизм»

Фільм зняли за однойменною книгою єпископа Роберта Баррона, яка стала світовим бестселлером. Першу частину десятисерійної кінокартини презентували допрем’єрно сьогодні, 23 грудня,  у кінопалаці  «Коперник».  У вільному доступі львів’яни побачать фільм вже з 25 грудня. 

В Україні презентація фільму «Католицизм» з’явилась завдяки ініціативі сестри Климентії Луків зі Згромадження Сестер Святого Священномученика Йосафата УГКЦ, головній координаторці проєкту в Україні.

«Подивившись оригінал фільму, я загорілась бажанням переглянути його українською і шукала шляхи реалізації проєкту. Відчула місію жінки- мироносиці, яка не може мовчати, а розповісти про фільм усьому  світу й зробити його доступним для українців, – ділиться сестра Климентія. –  Ми звернулись до єпископа Роберта із дозволом поширити фільм рідною мовою в Україні. Отримавши згоду, ми почали роботу з київськими фахівцями минулого листопада до липня  цього року».  Ідея фільму, за словами сестри Климентії, – пояснити доступними словами, хто такий Ісус, що таке Церква і розвінчати стереотипи про християнство.

Серед гостей були присутні представники духовенства, зокрема Митрополит і Архиєпископ Львівський УГКЦ Ігор та єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ Преосвященний Владика Володимир. Митрополит Ігор  виступив із подячним словом та провів молитву до перегляду фільму. Опісля показу першої частини кінострічки відбулась дискусія між гостями, серед яких були отець Олег Кіндій – богословський редактор та перекладач кінопроєкту, отець Микола Мишовський – директор  католицького часопису «CREDO»  та отець-мітрат Стефан Батрух – священник УГКЦ у Любліні.

Зі слів сестри Климентії, фільм особливо заохочуватимуть до перегляду військовиків та в’язнів. Опісля прем’єри у Львові, фільм покажуть в Івано-Франківську. Придбати флеш-носій з усіма частинами кінокартини можна безпосередньо через сестер йосафаток у Львові або згодом замовити через Інтернет. Додамо, що цьогоріч у червні в Україні відбулась презентація книжки єпископа Роберта Баррона «Католицизм. Мандрівка до серця віри», до якої окремим додатком видається зошит для катехизації дорослих. Придбати квитки на перші частини «Католицизму» у Львові можна до 30 грудня. Однак організатори  планують продовжити показ кінострічки до 7 січня.

Підготувала Наталя Стареправо