У Львові реставрують сходи до храму Матері Божої Неустанної Помочі

Роботи із капітального ремонту сходів на площі Князя Ярослава Осмомисла, які ведуть до церкви Матері Божої Неустанної Помочі (Марії Сніжної) розпочали цьогоріч у серпні. Відновлення сходів відбувається за кошти міського бюджету. Вартість робіт – 900 тисяч гривень. Вже зараз готують відповідну документацію, аби відремонтувати храм загалом.

2

     


 Настоятель церкви Матері Божої Неустанної Помочі отець Сергій Ковбель  розповідає, що сходи,  і не лише вони, давно вже давно були у аварійному стані:

“Якщо придивитися до храму, то видно що щось із ним негаразд, бо є тріщини. І ми хвилюємося, переживаємо, щоб будівля була у доброму стані. Ми надзвичайно раді, що розпочалися вже роботи із укріплення церкви, що можна буде безпечно молитися у нашому храмі. І звісно фасад і зовнішній вигляд також потребує відновлення. Хочемо, щоб ціла споруда мала належний вигляд”.


1

    


   Церква Матері Божої Неустанної Помочі – один із найдавніших храмів міста, збудований німецькими колоністами у XVI столітті на місці давнішого дерев’яного з XVIII.  Згодом сакральну споруду перебудовували. Церква мала оборонні мури. А потім їх розібрали. Через це відбувається зміщення будівлі – пояснила начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко:

“Сходи трималися на чесному слові, не мали фундаментів. Частина із гранітних сходів  могла обвалитися у будь-який момент. І якби не зробити цих робіт, то не можна було б розпочинати реконструкцію самого храму”.

    Міський голова Львова Андрій Садовий наголосив, що цього разу роботи планують зробити так, щоб найближчі 100 років жодних проблем не виникало.

   Нагадаємо,  що цьогоріч у Львові тривають роботи у  Домініканському соборі, храмі святого Миколая, святої Параскеви Пятниці та інших.  

Фото Христини Процак