У Львові розкажуть про життя та діяльність поборниці української незалежності Олени Степанів

5a1c93У п’ятницю, 11 грудня, львів’ян запрошують на круглий стіл присвячений 123-ій річниці від дня народження Олени Степанівни. Розпочнеться захід об 11.00 год. у каплиці Львівської міської ради (каб. 116).

Дослідники, краєзнавці, історики, журналісти, представники громадських організацій зберуться разом, щоб розповісти про визначну постать українського національно-визвольного руху – Олену Степанів – Дашкевич, волонтерку, добровольця і незламну бранку ворожого полону в часи Першої світової війни.

У програмі: презентація книги «Під знаком стрільця» та книги «Олена Степанівн. Шлях Боротьби та гідності».

Крім того під час круглого столу відбудеться експозиція особистих речей Олени Степанівни.

«Постать Олени Степанів є яскравим прикладом сильного характеру, патріотизму та національного духу, поєднує у собі риси нескореного борця за утвердження духовних пріоритетів розвитку свого народу, а також традицій родинного виховання. Навіть у роки ув’язнення на чужині в Україні каральні органи радянської влади намагалися знищити сліди її діяльності – опубліковані праці були заховані до бібліотечних спецфондів, а пам’ятки, пов’язані з участю у національно-визвольній боротьбі нещадно знищувалися. Життя та діяльність Олени Степанів є зразком у продовженні національної справи у наступних поколіннях» – переконаний директор наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка Василь Кметь.