У Львові розкриють важливі аспекти навчання святого Івана Павла ІІ під час парафіяльного свята

Feast  JP2 2014З нагоди літургійного спомину святого Івана Павла ІІ у середу, 22 жовтня, о 18.30 год. у каплиці Філософсько-богословського факультету УКУ (вул. Хуторівка 35 А) відбудеться Парафіяльне свято. Святкування спільно організовують: римо-католицька Парафія св. Йоана Павла ІІ (настоятель о. Григорій Драус) та духовно-пасторальний відділ Українського Католицького Університету (керівник о.д-р Юрій Саквук).

Події свята вказуватимуть на деякі важливі аспекти життя і навчання св. Йоана Павла ІІ: місійність Церкви (донесення Євангелія усім народам, яке виражають його слова «Відкрийте навстіж двері для Христа»), єдність християн Сходу і Заходу («Церква має дихати двома легенями»), примирення з євреями і черпання скарбів з їхньої культури («Ви, євреї, є нашими старшими братами»).

Перший аспект – «Відкрийте навстіж двері для Христа» – характеризуватиме Таїнство Хрещення (шляхом повного занурення у воду, що показує: хрещення – це занурення у смерть і воскресіння Ісуса Христа), яке приймуть дорослі катехумени, студентки Медичного Університету у Львові, мешканки Замбії: Глорія Мітонго (Gloria Mitongo) і Алегрія Нгалула (Allegria Ngalula). Також у святкуванні візьме участь велика група студентів з африканських країн, які навчаються у Львові, вони заспівають свої традиційні пісні.

«Церква має дихати двома легенями» – ця настанова Івана Павла ІІ проявиться одразу у кількох моментах. «Приміційну Літургію в римо-католицькому обряді очолить отець Михайло Станчишин, греко-католицький єзуїт, який отримає ієрейські свячення 19 жовтня в гарнізонному храмі св. Петра і Павла у м. Львові. Крім того, римо-католицька парафія св. Йоана Павла ІІ існує в приміщеннях Філософсько-богословського факультету УКУ, а в каплиці та інших аудиторіях відбуваються регулярні Літургії, катехизація, інші духові заходи. Все це є зразковим прикладом наповнених любов’ю стосунків, взаємної підтримки та обдаровування християн різних традицій у Львові. Свято, організоване спільно з УКУ також є прикладом цього» – зазначив настоятель парафії св. Йоана Павла ІІ о. Григорій Драус.

Крім того, у святкуванні візьмуть участь представники єврейської месіанської громади, що символізуватиме третій аспект вчення Івана Павла ІІ – «Ви, євреї, є нашими старшими братами». Свято розпочнеться грою на «шафарі», єврейському інструменті з рога, який використовують лише раз у році – в день єврейського Нового Року («Рош Гашана»). «Інструмент символізує хвалу Божу, котра звучить, коли людина виконує не те, що сама хоче, а те, чого хоче Бог, те що вона має виконати» – розповів о. Григорій.

Також, під час святкуванння, вперше у Львові після канонізації, заспівають Літанію (молебень) до Святого Івана Павла ІІ, яка показує чесноти Папи, котрий добре використовував подарований Богом час.