У Львові розпочався 13-й Екуменічний соціальний тиждень

Сьогодні, 7 жовтня 2020 року,  розпочався перший день 13-го Екуменічного соціального тижня.  Традиційно, масштабна подія розпочалася із молитви. Божественну Літургію у храмі св. Софії Премудрості Божої очолив Митрополит Львівський УГКЦ, Високопреосвященний Владика Ігор у співслужінні із Собором священиків. Цьогоріч тема соціального тижня: “Почути крик землі: інтегральна екологія у дії”. Подія відбувається за сприяння Фонду Конрада Аденауера в Україні і має переважно онлайн-формат через карантинні обмеження.

«Вітаю всіх учасників 13-го Міжнародного Форуму «Екуменічний соціальний тиждень». Він присвячений екології та захисту довкілля. Чого так дуже потребують мешканці планети і сама Земля. Часто безвідповідальність людини у справі екології провокує природу віддячуватися різними катаклізмами. Любімо природу, бережімо її, а вона берегтиме нас» – зазначив владика Ігор під час проповіді на Літургії.

Ірина Кітура, координаторка Екуменічного соціального тижня, зауважує, що для організаторів було важливо зібрати до обговорення представників із різних середовищ, щоб з кількох боків поглянути на вирішення екологічних проблем. «Особливістю нашого Форуму є акцент на екуменічність. Для нас важливо залучати представників різних конфесій до обговорення і співпраці, щоб таким чином сприяти екуменічному діалогові у соціальній сфері» – зазначила координаторка.

Долучився нині до першої конференції Екуменічного соціального тижня і міський голова Львова, Андрій Садовий

«Ми сумуємо, що не бачимо вас очі-в-очі, але, можливо, завдяки засобам телекомунікації, більше людей долучиться до цього соціального тижня, який є критично важливим. Тема, яку ви обрали, мегаважлива. Мені приємно, що до добрих слів, які сказав папа Франциск, ми також отримали послання від Вселенського патріарха, який оперативно відреагував на наше запрошення.

Ми у Львові робимо кроки, щоби цей світ був чистішим. У 2016 році ми пережили велику сміттєву блокаду і почали будувати завод з переробки сміття, уже зробили станцію компостування. Незабаром будемо представляти перший в Україні новий сучасний завод з переробки сміття. Минулого місяця ми підписали історичну угоду з підприємством «Електрон» на виробництво 250 електробусів для міста, і ще зараз «Електрон» робить для нас 10 трамваїв. Тобто наша мета — щоб у Львові серед громадського транспорту домінував електротранспорт”, – зазначив міський голова Львова, Андрій Садовий.

Програма Форуму

Щоб отримати посилання на заходи, необхідно зареєструватись тут: https://bit.ly/33cmrK7

Деталі на Facebook-сторінці.

Довідка:

Форум «13-ий Екуменічний соціальний тиждень» організовано у партнерстві із Фондом Конрада Аденауера в Україні, за сприяння Львівської міської ради та експертної підтримки Управління екології міста, Ініціативи «Чисте місто», МБО «Екологія. Право. Людина», Українського католицького університету (Інститут лідерства та управління, Інститут релігії та суспільства, Львівська бізнес-школа, Програма соціальної роботи, Асоціація випускників), Екобюро Української греко-католицької церкви, Національного університету «Львівська політехніка», Львівського національного університету ім. Франка, Міжнародного центру «Інтеграція», Освітньо-методичного центру ім. О. Дзеровича, ГО «Центр екобогослов’я та сталого розвитку» та ін.

За матеріалами Ганни Гарпенюк із прес-служби “Екуменічного соціального тижня”, а також Христини Процак із прес-служби Львівської міської ради.