У Львові розпочався Собор Львівської архиєпархії «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом»

zFSp0NЗ благословення Високопреосвященного владики Ігоря, Архиєпископа і Митрополита Львівського  сьогодні у Львівській духовній семінарії Святого Духа (вул. Хуторівка, 35)  розпочався Собор Львівської архиєпархії УГКЦ «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом». Собор триватиме до 5 жовтня.

Мета і завдання Собору – праця над тим, щоб передусім оживити один одного, Церкву, живо працювати.

«Як в людському організмі усі органи є важливими, так і в житті Церкви кожен її член є потрібний, і має особливе покликання, щоб служити», – наголосив Владика Венедикт, під час молебню з нагоди відкриття Собору Львівської Архиєпарахії УГКЦ.

Також владика запропонував роздумати над питаннями: «Що означає – жива парафія? Коли вона жива, а коли тліє? Які є ознаки живучості наших парафій». Моделлю вдалого функціонування життя парафії, на його думку є модель людського організму у якому немає якогось важливішого органу, але кожна його частина є потрібною: «Бог у своєму задумі, щодо нас дав нам особливе завдання, тому і наділив нас різними дарами для того, щоб служити».

Участь у Соборі візьмуть вибрані делегати із 17 деканатів Львівської архиєпархії. Також будуть представники духовенства, культури, вчителі, лікарі, миряни, представники місцевої влади. Загалом участь у Соборі візьмуть близько 200 осіб.

Перебіг Собору матиме інтерактивний характер. Під час Собору Львівської архиєпархії УГКЦ передбачені виїзди до парафій, де учасники ознайомляться з їхньою діяльністю. Крім того, заплановані дискусії та обговорення в групах, ділення досвідом, внесення пропозицій. Щодня, о 18.00, служитиметься Божественна Літургія у визначеному храмі.

На завершення у соборі Святого Юра відбудеться Архиєрейська Божественна Літургія за участю владик Львівської архиєпархії.

Зазначимо, що Синод Єпископів УГКЦ дав певні вказівки щодо напрямків розвитку УГКЦ. Стратегію розвитку Церкви в цілому і парафії зокрема чітко окреслив у своєму Пастирському листі «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом» Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ. Своїм листом він вказав на те, що ми всі, миряни і духовенство, повинні звернути особливу увагу на розвиток кожної парафії в житті всієї Церкви. Тому головною метою Собору є переглянути способи, якими можливо пожвавити життя і діяльність парафій нашої Церкви.