У Львові сьогодні відкриють виставку «Від школи до храму» українського художника Миколи Андрійовича

121Сьогодні, 23 вересня 2015 року, о 15.00 год. у Галереї Львівської національної академії мистецтв (вул. Кубійовича, 38 (подвір’я лабораторного корпусу) відкривається художня виставка «Від школи до храму», що представляє твори учнів видатного українського художника Миколи Андрійовича Стороженка (1928–2015). Експозиція триватиме до 12 жовтня. Відвідати її можна з понеділка по п’ятницю від 10.00 до 16.00 год.

Виставка, разом із монументальним полотном М. Стороженка «Передчуття Голгофи», навесні цього року була показана в Івано-Франківську з ініціативи Івано-Франківської обласної організації НСХУ.

«Добір авторів та творів здійснений ще за життя Миколи Андрійовича. У його планах було показати цей мистецький проект у Львові. Митець дуже любив Львів, своїх друзів-львів’ян, що допомагали його мистецькому становленню. Згадував, як Борис Возницький дозволяв йому буквально цілими тижнями вивчати збірку іконопису безпосередньо у музейних фондах, що в ті часи розміщувалися у Вірменському кафедральному соборі» – зазначив Остап Ковальчук, кандидат мистецтвознавства, проректор НАОМА з наукової роботи.

«За кілька днів до його відходу у вічність, перед Великодніми святами, Микола Андрійович ділився думками про те, як би перевезти виставку з Франківська до Львова, як і коли поїхати на відкриття, а потім показати свої твори і в Дрогобичі. Та не судилося…

Тому відкриття виставки «Від школи до храму» 23 вересня, напередодні дня його народження, є символічною і меморіальною подією. Ми, його колеги, учні і послідовники, по суті, виконуємо волю художника, який щиро прагнув зустрітися з мистецькою громадою Львова на відкритті цього художнього проекту» – зазначають організатори.

Микола Стороженко – академік Національної академії мистецтв України, народний художник України, професор, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка. Він був засновником і багаторічним керівником Майстерні живопису та храмової культури в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури. Створив мистецьку школу світового масштабу, яка на довгі роки буде утверджувати українське образотворче мистецтво.

Контакти: info@lnam.edu.ua, тел.: (032) 253 35 12, офіційна сторінка у Фейсбук: https://www.facebook.com/galleryLNAM; https://www.facebook.com/lvivartacademy

За матеріалами: www.lnam.edu.ua