У Львові стартує фестиваль-конкурс «Лемківська писанка»

dsc02261У п`ятницю, 27 березня, о 12.00 год. в Українському католицькому університеті (вул. Хуторівка, 35а) відбудеться відкриття триденного фестивалю «Лемківська писанка».

Основною метою заходу є збереження лемківського писанкарства народними майстрами,а також залучення дітей та молоді до вивчення прадавніх звичаїв українського народу – розповідає Петро Гандяк,голова Фундації дослідження Лемківщини.

За його словами, фестиваль – це справжнє свято лемківської писанки, яка є оберегом людини, Батьківщини, згадок про унікальну культуру найзахіднішої гілки українського народу – Лемківщини.

У перший день, 27 березня, в Українському католицькому університеті о 13.00 год. відбудеться відкриття виставки акварелей Марії Янко «…Навкруги мене розмаї зелені..». А до 16.00 год. будуть тривати майстри-класи з писанкарства за участю майстрів-писанкарів.

У суботу, 28 березня усі майстри-класи відбуватимуться у Дитячій школі народних ремесл.

В останній день дійства, організатори запрошують гостей фестивалю на спільну літургію в лемківській церкві св. Володимира та Ольги у Шевченківському гаю та відкриття виставки «Писанковоі барви» у музеї «Лемківська садиба» (вул. Чернеча гора,1)

До участі організатори фестивалю, запрошують дітей, студентів, творчу молодь та всіх охочих.afisha

За матерілами: ucu.edu.ua