У Львові створили міжконфесійний рух відповідальних християн

Він має стати комунікаційною платформою для громадського християнського середовища та найширших верств людей, які сповідують християнські цінності. І саме в його межах будуть надалі втілювати у життя напрацювання Форуму відповідальних християн “Бог-Людина-Україна”.

1

Цей захід 18 серпня зібрав у Львові понад 300 учасників. Серед них – ідеолог християнсько-демократичного руху у Європі Норберт Нойхауз, правозахисник, член-засновник Української Гельсінської групи Мирослав Маринович, народна депутатка України Ганна Гопко, керівник програми «Етика-Політика-Економіка» УКУ Юрій Підлісний, відомий львівський підприємець Ярослав Рущишин.

Політики різних рівнів повинні керуватися однією засадою – спільного блага. Бо спільне благо – це не ідеологічне поняття, це те, що нам дозволить разом жити добрим і мирним життям. Тому ми потребуємо політиків, які насамперед до себе висувають високі моральні вимоги, які дотримуються свого кодексу честі”, – зауважив під час Форуму один із ідеологів християнської демократії, екс-віце-мер міста Трір (Німеччина), доктор економічних наук Норберт Нойхауз.

Хто має талант переконувати – ставайте вчителями, душпастирями і проповідниками; хто має дар служити тим, хто в потребі, – ревно виконуйте цю Ісусову роботу; хто відчуває себе в силі піти у владу, тобто зайти у теперішні небезпечні «структури гріха», – ідіть у політику і, кажучи словами Володимира Мономаха, «не дайте сильним погубити людину». Але при цьому памʼятайте, що влада – це не панування, а знову ж таки – служіння”, – сказав український правозахисник, релігієзнавець, член-засновник Української Гельсінської групи, віце-ректор Українського Католицького Університету Мирослав Маринович.

У другій частині Форуму всі учасники поділилися на 8 тематичних секцій (політика і влада, підприємництво, громадянське суспільство, екологія, медицина, освіта і наука, захист Вітчизни: безпека і правопорядок, духовний провід). У кожній обговорили та  напрацювали рішення “Як впровадити християнські цінності у різні сфери суспільно життя?”.

Форум матиме продовження: уся подальша співпраця, кажуть організатори, буде відбуватися на основі Міжконфесійного руху відповідальних християн.

Джерело: Католицький оглядач