У Львові триває підготовка до 9-го Екуменічного соціального тижня «Міграційні питання: виклики для України»

У середу, 29 червня, в Інституті екуменічних студій УКУ відбулося засідання експертної ради 9-го Екуменічного соціального тижня (ЕСТ), який відбудеться 28 вересня – 2 жовтня 2016 року під назвою: «Міграційні питання: виклики для України». Участь у зустрічі взяли: о. д-р Іван Дацько, президент Інституту екуменічних студій Українського католицького університету; Галина Бохонко, директор ІЕС УКУ; Ірина Кітура, координатор ЕСТ; Вікторія Середа, соціолог, викладач УКУ; Оксана Міхеєва, соціолог, викладач УКУ; Тетяна Шаповалова, завідувач секції соціальної роботи НУ «Львівська політехніка»; Оксана Рубай, керівник Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; Віктор Степанюк, заступник директора Департаменту соціального захисту населення ЛОДА;  Юрій Шивала, заступник директора ГО «Крим SOS».

«Вже 9 років ми у Львові проводимо міжнародний всеукраїнський суспільний форум. Цього року ми обираємо нову тему для обговорення – «Міграційні питання: виклики для України», говоритимемо про переселенців. Але хочу, щоб під час форуму ми не лише визначили проблематику, але й сформували візію та напрацювали практичні рекомендації щодо допомоги й реалізації потреб переселенців» – поділилась координатор ЕСТ Ірина Кітура.

Організатори наголошують, що поняття «мігранти» включає у себе категорії: іммігранти, емігранти, ВПО та біженці.

Отець Іван Дацько, президент ІЕС також звернув увагу на те, що метою форуму є не лише його проведення, але й потрібно зосередитися на якісному наповненні, залученні міжнародних експертів, та аудиторії, для якої цей захід буде життєво необхідним.

«Ми повинні говорити не лише декларативно, але й вийти з 9 ЕСТ з кількома проектами і намагатися опісля їх успішно здійснити з різними міжнародними фондами та благодійниками» – наголосив о. Іван.

Важливою під темою осіннього форуму буде власне інтеграція переселенців. Чимало часу присвятять і ролі Церков та релігійних громад у роботі з переселенцями, а також подоланні наслідків війни.