У Львові у змішаному форматі стартувала міжрелігійна конференція “Авраам: подорож до серця трьох релігій”

Сьогодні, 3 жовтня 2021 року, на території філософсько-богословського факультету УКУ стартувала міжрелігійна  конференція “Авраам: подорож до серця трьох релігій”. Ініціаторами дводенного заходу, який з огляду на карантинні обмеження, має змішаний формат, стали кафедра Біблійних наук ФБФ, у співпраці з центром міжрелігійного діалогу “Лібертас” та програмою “Діалог”.

Головна організаторка конференції Марія Хома підкреслила, що важливою цінністю цієї конференції є змога для її учасників, хоч і онлайн, поставити питання представникам духовенства авраамічних релігій і відтак розширити особисті горизонти світогляду, збагатитися у знаннях у царині міжрелігійного діалогу.

На початку конференції присутніх привітав декан філосфсько-богословського факультету УКУ, о. Юрій Щурко відзначив, що хоч представники різних релігій мають дещо відмінні нюанси у розумінні питання спасіння, вічного життя, однак є чимало спільних цінностей, які єднають людей у контексті міжрелігійного діалогу.

Керівник Центру “Лібертас”, директор Інституту релігії та суспільства УКУ, Тарас Дзюбанський розповів, що пані Марія Хома є учасницею програми “Діалог”, яка діє вже кілька місяців. Головна мета цієї програми – створювати простір для міжрелігійного  та міжконфесійного діалогування та порозуміння. Щоб люди різних релігій та конфесій були не прокляттям, але благословенням одне для одного. Водночас, пан Тарас закцентував, що програма “Діалог” є присвячена  Владиці Василеві Лостину, який відзначає, цьогоріч, 50-річчя єпископського служіння.

Відтак, присутніх привітав гість з Києва Муфтій духовного управління мусульман “Умма” Шейх Саід Ісмагілов.

“Ми шукаємо діалогу, порозуміння між усіма частинами українського суспільства. Це дуже гарно і я маю надію, що сьогоднішня конференція буде сприяти діалогу, дружбі, зміцненню усіх частин українського суспільства і саме постать Авраама, у Корані він зветься Ібрагім, є тією людиною, яка безперечно нас об’єднує. Адже він є однаково важливою постаттю і пророком для всіх трьох авраамічних релігій”.

Водночас, долучилися до заходу і представники юдаїзму. Зокрема рав громади прогресивного юдаїзму зі Львова Сіва Файнерман, який взяв участь у конференції у онлайн-режимі.

 Відтак, у програмі першого дня були такі доповіді: о-др. Юрія Щурка “Особа Авраама в Новому Завіті”, Муфтія Саіда Ісмагілова “Погляд Іслама на постать Ібрагіма”, Рава Сіви Файнермана “Чому треба вірити в Бога”, Тараса Тимо “Жертвуваний, але не вбитий”:християнський патристичний погляд на “Жертву Авраама”,

У другій половині дня на учасників заходу чекають доповіді на тему “Авраам: унікальний (універсальний) старт-ап Всевишнього”  від Равина Марка Павловського, а також “Воістину, Ібрагім -жалісливий, співчутливий, відданий” від Імама Мурата Сулейманова.  Заключними акцентами першого дня конференції стануть доповіді о. Петра Терлецького на тему “Ходи зо мною і будь тамід (досконалий, бездоганний,неподільний…” (Бут. 17,1). Божий заклик до неподільності і цілісності віри людини як провідної чесноти Божого Об’явлення”, а також пані Марії Хоми на тему: “Авраам, його жінки і діти. Біблійні моделі міжособистіних стосунків”.

Додамо, що завтра конференція продовжиться. Охочі можуть долучатися за посиланням Онлайн: Google Meet https://meet.google.com/znd-gjby-iny

Більше читайте на фб-сторінці події.