У Львові урочистою процесією вшанують мощі Блаженного Якова Стрепи

max-20160331161448753У суботу, 10 вересня 2016 року, з 9.30 год. до 11.00 год., триватиме урочиста процесія з нагоди вшанування мощів Блаженного Якова Стрепи.

Процесійна хода вирушить від Костела Святого Антонія (вул. Личаківська 49-а) у напрямку Катедрального Собору Внебовзяття ПДМ за маршрутом: вул. Личаківська – пл. Митна – вул. Підвальна – вул. Руська – пл. Ринок – пл. Катедральна, 1 (Катедральний Собор Внебовзяття ПДМ). Очолить процесію ординарій Одесько-Сімферопільської дієцезії єпископ Броніслав Бернацький, РКЦ.

Також на честь вшанування Блаженного Якова Стрепи, об 11.00 год. розпочнеться й урочисте Богослужіння у Катедральному соборі, яке очолить Кардинал Тарчізіо Бертоне з Ватикану. В часі Святої Меси буде проголошена й молитва-подяка Господові з нагоди 25-річного ювілею відновлення структур Римо-Католицької Церкви в Україні після Другої Світової Війни.  Крім того, Кардинал Тарчізіо Бертоне посвятить й Дім Опіки в Брюховичах, де проживатимуть люди старші і хворі, а також священики-пенсіонери, зустрінеться з молоддю під час архидієцезіального Дня Молоді.

«Ці урочистості відзначаємо кожного року на початку вересня.  Блаженний Яків є покровителем нашої Архиєпархії. Він був Митрополитом Львівським і помер у 1409 році. Саме тому його мощі мають для нас таке важливе значення. Після війни їх забрали до Польщі, де вони перебували до грудня 2009 року. Тоді ж їх повернули до України, і від того часу ми відзначаємо таку урочистість у Львові. Цьогоріч маємо ще одну нагоду для святкувань – 25-річчя відновлення структур нашої Церкви після війни. Це центральна урочистість для всієї України, для цілої Римо-Католицької Церкви зокрема. З Ватикану приїжджає Кардинал Тарчізіо Бертоне, відвідають подію й римо-католицькі єпископи з України та священики нашої Архиєпархії. Сьогодні в Костелі Святого Антонія розпочинається так зване Тридення, яке має на меті приготувати людей до цієї урочистості. Тому сердечно запрошуємо усіх охочих львів’ян та гостей міста розділити з нами радість цього святкування», – розповів о. Славомір Зєліньскі OFM Conv., Директор Відділу загального душпастирства Львівської Архідієцезії, РКЦ, організатор та відповідальний за процесію.