У Львові відбудеться екуменічний музичний захід «Слава 24»

christian-musicУ п’ятницю, 14 жовтня 2016 року, 0 17.00 год., в каплиці УКУ (м. Львів, Хуторівка, 35 а) розпочнеться екуменічний музичний захід молитовного характеру «Слава 24». Це безустанні співи на славу Божу, у виконанні різноманітних музичних гуртів, які триватимуть протягом 24-х годин.

Ініціатором заходу є римо-католицька парафія св. Йоана Павла ІІ (під патронатом Архієпископа Львівської архідієцезії Мечислава Мокшицького), яка в цей день відзначає своє парафіяльне свято («відпуст»).  В заході «Слава 24», як правило, задіяні музичні гурти – представники різних християнських конфесій.

Духовні співи протягом 24-х годин мають на меті допомогти молитовно і показати, що усе життя: як час праці, так і період відпочинку, повинні бути прославленням Бога, а всі моменти проживатись –  як молитва.

Як зазначають ініціатори події, кожна людина може віддавати славу Богові, якщо є вдячна за благодаті і задоволена зі свого життя: бачить і сприймає усе, навіть і важкі труднощі, як добрий дар Небес. Прославлення означає поставити Бога на відповідне, тобто на перше місце у своєму щоденному життя.

Слід згадати слова св. Августина: «Коли Бог на першому місці, все інше буде на своєму місці». Допомагає встановити правильний порядок цінностей у житті, розпізнати що є важливе, а що другорядне. Об’єднання християн різних конфесій у молитві (різні гурти проводитимуть співи) має вказати на фактичну єдність Христового Тіла.

Під час екуменічного музичного заходу «Слава 24» учасники молитимуться про мир в Україні, який має коріння в серці, примирення з Богом та іншими людьми – через Ісуса Христа. Спів у цьому контексті є виразом молитви («Хто співає, молиться двічі»).

Молитовна акція «Слава 24» є також і унікальною музичною подією, адже рідко можна почути безперестанний ряд співу протягом цілої доби. Хоча основною метою є прославлення Бога, акція вказує на цінність самої музики, за допомогою якої людина може виразити себе і духовно відпочити. Св. Йоан Павло ІІ сказав, що музика і мистецтво підносять дух людський і допомагають зустріти Бога – Творця всього,  що гарне.

Програма заходу

Пятниця, 14 жовтня 2016 року

Молитва «Слава 24» розпочнеться у п’ятницю, 14 жовтня о 17.00 год. Участь у молитві візьмуть: гурти з Харкова, Рівного, Чернівців, Києва, студенти з африканських країн,  а також приїдуть спеціальні гості з Любліна (Польща). Крім того, гурти зі Львова почергово співатимуть і будуть допомагати учасникам самим долучатися до співів. Протягом дня охочі матимуть нагоду провести духову розмову зі священнослужителями, а також піти до сповіді.

Різними будуть й стилі молитовних співів.

О 19.00 год. – учасники «Слави 24» будуть спільно співати канони, знані на зустрічах, що їх проводять екуменічні спільноти в Тезе (Taize). Як це відбувається під час міжнародних зустрічей, співатимуть різними мовами. Опісля триватимуть співи і Служба, проведена гостями з Польщі.

О 21.00 год. залунають співи, натхнені єврейською культурою та на єврейській мові. Співи триватимуть до самого ранку.

Субота, 15 жовтня 2016 року

О 9.00 год. ранку  відбудеться, як завжди у суботу в УКУ, греко-католицька Служба Божа за участю учасників Іконописної Школи.

Невдовзі прославлення проводитимуть студенти з африканських країн (Нігерія, Кенія, Камерун, Зімбабве) та українські гурти.

Завершальна Служба Божа парафії св. Йоана Павла ІІ зі співами гурту «Lux mundi»  («Світло світу», молоді учасники мають менше 17 років) розпочнеться о год. 15.00 год.

Довідка

Екуменічний музичний захід молитовного характеру «Слава 24» – це:

  • Спів музичних гуртів на славу Божу;
  • Участь гуртів різних конфесії – свідоцтво єдності християн;
  • Вираз вдячності Богові за дари, зцілення, віру і провадження у житті;
  • Молитва за мир в Україні і віру;
  • Молитва особиста;
  • Адорація пресвятих дарів;
  • Служби у різних обрядах, мовах і традиціях;
  • Свято музики;
  • Можливість спокійної розмови зі священиками;
  • Свято покровителя Парафії св. Йоана Павла ІІ.

Контактна особа: о. Григорій Драус, тел. 097 517 06 42

www.rym.lviv.ua