У Львові відбудеться презентація книжки про спільноту взаємодопомоги «Емаус-Оселя» 

Наступного тижня львів’ян запрошують на презентацію книжки Мар’яни Сохи «Тепер ми стоїмо разом: Книга про “Оселю” та її мешканців». На зустрічі розкажуть про одну з перших організацій в Україні, яка почала опікуватися бездомними людьми.

Анотація книжки розповідає про те, як на початку 2000-х молода львівська художниця Олеся Саноцька потрапляє у середовище людей, залежних від алкоголю, що не мають дому та доброго оточення. Вона вирішує розділити з ними своє життя та створити унікальну спільноту — місце, де вони віднайдуть дім, дружбу та підтримку.«Ця книга — історія створення “Оселі” та людей, які зазнавши життя та вулиці, втрат та особистих трагедій, урешті потрапили у спільноту. Чи вдасться їм залікувати старі рани та почати нове життя? Чи зможуть створити домашній затишок понад двадцять чужих одне одному людей? Яка ідея поєднає зневірених? Ця книга про тих, що втратили дім, але дбають про суспільство, про тих, що роблять цей світ трішки добрішим», – зазначають організатори.

Кошти від продажу книги будуть спрямовані на потреби людей без дому.

У презентації книжки візьмуть участь:
– Наталя Саноцька, виконавча директорка ЛМГО «Спільнота взаємодопомоги «Оселя»,
– Мар’яна Соха, авторка книжки (онлайн),
– Владика Венедикт, єпископ УГКЦ, правлячий архиєрей єпархії Святого Миколая з осідком у Чикаго,
– Олег Фешовець, директор видавництва «Астролябія»,
– Галина Пагутяк, письменниця, редакторка,
– Герої книжки — компаньйони спільноти «Емаус-Оселя».
Модеруватиме захід Григорій Семенчук.

Організатор: ЛМГО «Спільнота взаємодопомоги «Оселя»

Відбудеться презентація 17 січня 2024 року о 18:00 за адресою: America House Lviv, вул. Академіка Гнатюка, 2.

ЛМГО «Спільнота взаємодопомоги «Емаус-Оселя» – це громадська організація, місія якої допомагати безпритульним людям віднайти свою гідність у Спільноті, а відтак у суспільстві; допомагати суспільству прийняти кожну людину та поширювати ідеї Руху «Емаус». 

«Оселя» – одна з перших організацій в Україні, яка почала всіляко під­тримувати бездомних людей і у 2003 році створила унікальну Спільноту, де разом живуть, працюють та допо­ма­га­ють іншим ті, хто опинилися в скрутній ситуації. 12 червня 2003 року вважається днем заснування Спільноти – того дня у будинку, який допомогли придбати європейські спільноти «Емаусу», оселився перший мешканець. Спільнота була створена за прикладом спільнот Міжнародного руху «Емаус» і у 2010 році стала його членом.

Джерело: фейсбук-подія презентації