У Львові відбулась виставка-ярмарок соціальних організацій

22228234_1482096768494272_2634037096302432847_nВ межах Х екуменічного соціального тижня 7 жовтня поблизу Ратуші відбувся благодійний ярмарок. Усі охочі могли придбати солодощі, книги, картини та навіть прикраси, а виручені кошти витратили на допомогу соціально-незахищеним громадянам, а також – воїнам АТО та їх сім’ям. Участь у ярмарку загалом взяло понад 10 львівських організацій, різноманітних благодійних фондів та навіть приватних компаній. У кожного з них своя конкретна місія та призначення.

Благодійний фонд «Добрий брат» та волонтерська спільнота «Серце Лева» на ярмарку  збирали кошти для забезпечення всім необхідним воїнів АТО. Вафлі-андрути сирники, кексики, мафіни, гарячий трав’яний чай та кава, приготованіучасницями спільноти «Серце Лева» розходились найшвидше. Ці жінки, які самі себе називають матусями-господинями, не мають багато часу, бо протягом тижня працюють і дбати про дітей, а перед вихідними готують ласощі, щоб заробити гроші для наших воїнів. Серед них є продавці, домогосподарки, програмісти, такою командою працюють вже 3 роки.

«Ми займаємось плетінням маскувальних сіток, раніше займались пошиттям форми, але тепер держава дбає про наших військових, також плетемо снайперські накидки. Ще допомагаємо запчастинами, але оскільки самі їх зробити не можемо, вирішили заробляти гроші так, як уміємо: готуємо домашню випічку, а на придбані кошти закупляємо все необхідне. Солодощі продаємо не тільки на ярмарку, а щонеділі з 12-ої години поблизу Домініканського собору. Трави для чаю збираємо влітку, у нас є чай  з м’яти, меліси, ромашки, шипшини. Взимку готуємо чай зі шкірок лимону, апельсину та мандарин. Хлопці зі Сходу просять, щоб ми ще привозили їм свій чай з мандаринок наступного року», – розповідає одна з учасниць спільноти Ольга Онацько.

ГО «Розвиток Громади» цьогоріч представила мальовничі пейзажі, виконані пензлем тих, хто користується інвалідним візком, а такожглиняні тарілочки розписані дітками, які втратили на війні своїх батьків.  Справжньою окрасою стала книжечка «Кетрін» 11-річної дівчинки Софії Горох. Юна письменниця розповіла історію однієї сирітки, що знаменно, адже кошти виручені на ярмарку організація планує витратити на подарунки дітям-сиротам до Дня святого Миколая.

Не менш чудові вироби з бісеру (картини та намисто), зроблені людьми з інвалідністю, ляльки-мотанки, свічки та красиві відкритки, представили на ярмарку члени благодійного фонду Карітас-Львів УГКЦ.

Дві спільнотиЕмаус: «Центр духовної підтримки осіб з особливими потребами» та «Емаус-Оселя» представили на ярмарку велику кількість літератури: тематичних брошур і книг. Спільнота «Емаус-Оселя», яка діє у Винниках, проводить безкоштовні обіди для безпритульних, допомагає їм вдягнутись та забезпечує медикаментами. На ярмарку дві приємні пані від цієї спільноти збирали кошти, щоб на різдвяні свята нагодувати усіх нужденних.Ціль спільноти – жити, щоб жили інші.

На ярмарку розповідали також про розвиток немовляти з перших тижнів життя та показували на ляльках вигляд ембріона на різних стадіях вагітності.Леся Гусак,керівник «Осередку допомоги вагітним «Надія»», розповіла про завдання, які перед собою ставить організація:

«Ми проводимо лекції, беремо участь в соціальних тижнях, різних інформаційно-просвітницьких та протестних акціях, щоб поширити інформацію, яка допоможе зберегти життя ще ненародженій дитині. Також є допомога матеріальна від «ОДВ «Надія»». Ми можемо забезпечити вагітну жінку одягом та направити в центр, де вона зможе народити дитину, навіть якщо вона не захоче її потім прийнято, то хоча б передамоїї на виховання іншим людям».

Також в заході взяли участь журнал «РІА»,  організація «Турбота в дії» та громадська спілка «Будіндустрія». Виставка-ярмарок соціальних організацій – один із завершальних етапів форуму «Екуменічний соціальний тиждень». Його проводять щорічно спільно з Львівською міською радою.

«Ця виставка-ярмарок зорієнтована на те, щоб донести інформацію до громадськості, про ті соціальні організації, які є у Львові. Вони мають потребу бути публічними, бо їм є що сказати суспільству. Кожен львів’янин може познайомитись з людьми, які працюють в цих організаціях, купити якусь дрібничку та цим самим долучитись до збору коштів», – прес-секретар екуменічного соціального тижня Наталія Ліхновська.

Атмосферний захід поблизу Ратуші привабив чимало туристів та мешканців міста. Приємно знати, що в нашому місті є стільки соціальних організацій, які готові надати свою допомогу всім, хто її потребує. Колись Стів Джобс сказав: «Ми знаходимося тут, щоб внести свій вклад у цей світ. Інакше навіщо ми тут?»

Підготувала Оксана Владига