У Львові відбулась загальноміська екуменічна молитва за визволення України

KOH_8556Сьогодні, 2 квітня 2017 року, о 15.00 год., у Львові (проспект Свободи, біля фігури Божої Матері),  відбулась загальноміська екуменічна молитва за визволення України. Цю ініціативу прийняли на засіданні Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій. Такі міжконфесійні спільні молитви відбулись не тільки у Львові та Києві (Софійський  майдан), але й по всій Україні (в обласних центрах) й у діаспорі.

Участь в молебні взяли: Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП Димитрій (Рудюк); Владика Яків (Макарчук), керуючий Дрогобицько-Самбірською єпархією УПЦ КП, а також представники інших християнських конфесій м. Львова.

«Ми зібрались на заклик Всеукраїнської Ради Церков, релігійних організацій, на звернення, яке підписали очільники усіх Церков України, щоб звершити молитву за визволення України від агресора і за перемогу. Ми звершуємо свою молитву у одноголоссі з Києвом. Віримо в те, що перемога буде за нами. Ми повинні називати речі своїми іменами, не можемо говорити абстрактно. Ми знаємо, хто є нашим ворогом на сьогодні, – це російські найманці, які захопили території нашої держави. Кожний народ, який себе поважав в історії, завжди молився за визволення своєї країни. Це робить й український народ, – кожний українець. Відкрийте «Требник Петра Могили», і ви знайдете чотири молитви, і чотири різних чини на визволення від загарбників, від нашестя ворогів, Наша країна переживала це вже не один раз. Сьогодні ми спільно помолились за звільнення від агресора,  Також ми просили Господа за звільнення від усіх страждань, бо в нас є і внутрішній ворог – наша несконсолідованість, можливо, не така вже відверта боротьба з корупцією тощо. Ми маємо молитись і робити все, щоб наша держава процвітала», – зазначив Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП Димитрій (Рудюк).

«На жаль, для українського народу випала нелегка доля, зокрема й для нашого покоління. Як страдниця і мучениця Україна терпить цю жахливу війну. Обороняючи кордони, наші захисники виконують волю Господа, проявляють велику жертовну любов до свого народу та своєї країни. В нашій спільній молитви звертаємось до Господа, аби Він врозумив владу сусідньої держави та умиротворив агресора. Молімось щоденно, аби в Україні зберігався мир, спокій та Божа любов», – наголосив Владика Яків (Макарчук), керуючий Дрогобицько-Самбірською єпархією УПЦ КП.

«Сьогодні зранку ми  у всіх храмах молились за єдність України та за мир в нашій державі. Також й ця молитва біля фігури Матери Божої є дієвою, тому що представники духовенства Львова та віряни проситимуть, щоб Господь змилосердився над своїм народом, щоб в Україні нарешті запанували мир, злагода, любов та порозуміння між  людьми, щоб нам легше було провадити своє життя», – розповів протоієрей Павло Кочкодан, ключар кафедрального собору Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ КП.

«Ми знаємо, що Україна переживає нелегкий час війни: не лише фізичної, а й духовної. Перебуваючи в часі Великого посту, особливо розуміємо це. Ми, християни різних конфесій, зібрались біля фігури Матері Божої сьогодні, щоб просити в Неї великих ласк та благодатей, миру. Кожен по-своєму возвеличує Бога та возносить до Нього свої молитви, але Бог той самий, єдиний. Також ми просили в Господа для нашого міста, країни, для кожної сім’ї, для кожної особи на землі – миру фізичного і духовного в нашому домі та серці. Думаю, що як пасхальне Христове Воскресіння прийде за деякий час до нас, так і настане мир в нашій державі», – зазначив о. Іван Ходонович, вікарій кафедрального собору Митрополичої Базиліки Успіння Пресвятої Діви Марії (РКЦ).

«Ця спільна молитва є важливою для всіх нас, адже це прохання про звільнення України від агресора, від ворога. Також це й звернення до Господа, щоб у мирі та ласці Його протистояти лихові, щоб приготувати свої душі та серця до Воскресіння, звільнити їх від ненависті та зла. Молимось до Бога, щоб дарував Україні звільнення від усіх ворогів, внутрішню свободу та християнське терпіння кожному із нас, щоб бути справедливими і милосердними навіть до наших ворогів», – зауважив о. Тадеос Ґеворґян, настоятель Львівської єпархії Вірменської Апостольської Церкви.

«Цей день створив Господь, і в цьому дні обновилась Його милість над нами. У мирі ми можемо йти до наших храмів та чути Слово Боже, розуміти Божу волю, приймати її до свого серця, свого життя. Не один день робить рішення у нашому житті. Пророк Ісайя закликає нас, щоб ми зрозуміли, який великий і піднесений є наш Господь. Він споглядає на нас, бачить всі народи, всі серця:  і тих, які наступають; і тих, які обороняються; і тих, які плачуть, і тих, які надію складають на Нього. Якщо Слово Боже буде взірцем нашого життя, ми побачимо – відступить агресор, і Бог своєю сильною могутньою рукою подасть нам мир», – зазначив пастор Володимир Якимів, старший пресвітер старший пресвітер об’єднання церков ХВЄ Львівської області.

«Надією людей Біблії є Біблія. Ми маємо розуміти, що око Господнє оглядає всю землю. У всякому народі, і нашому українському також, любий Йому той, хто надію покладає на Нього. Якщо ми схиляємось перед Господом, ми маємо бути певними, – Він підійме нас. На Нього наша надія, і Йому слава, Богові Нашому – Отцю, Сину і Духові Святому», – наголосив Ярослав Назаркевич, старший пастор церкви «Дім Євангелія» Євангельських Християн-Баптистів м. Львова, заступник обласного пресвітера Церков ЄХБ Львівської області.

«Хочу від імені усіх тут присутніх львів’ян подякувати за піднесені молитви до Богородиці, до Господа Бога, з проханнями за те, чого ми найбільше у ці дні просимо. Хочу усім нам побажати, щоб Господь подарував цей довгоочікуваний мир у наші серця, і тільки після того ми будемо мати мир у нашому місті, в нашій державі. Нехай кожного з нас благословляє Господь своєю ласкою, нехай наповнює нас тим духом, щоб кожен з нас йшов посеред людей і ніс добро», – зазначив Євген Бойко, в.о. директора департаменту «Адміністрація міського голови».

«Ми завтра будемо тримати усі суворий одноденний піст. Цей одноденний суворий піст у наміренні визволення України від агресора», – додав Владика Димитрій.

Підготувала Лідія Батіг

Фото: Валентина Євтушок, Олег Кохан

Довідкова інформація: сайт ЛМР