У Львові відбулася друга зустріч робочої групи, щодо підготовки святкування 150-літнього ювілею о. Климентія Шептицького

Вже невдовзі на ресурсі 150-ліття о. Климентія Шептицького -офіційна сторінка опублікують повний перелік заходів на рік. 

DSC_2712

25 лютого 2019 року в приміщенні конференц-залу Гостинного дому “Архистратиг” (Гостинний Дім “Архистратиг”) відбулося чергове засідання робочої групи з підготовки святкування 150-літнього ювілею від дня народження о. Климентія Шептицького (Блаженного священномученика, церковного діяча і архімандрита монахів Студійського уставу, брата слуги Божого Митрополита Андрея Шептицького).

“Головним завданням цієї зустрічі – було довідатися, що кожна з організацій Львова, області і не тільки планує провести до 150-ліття Блаженного Климентія Шептицького. І треба визнати, як місто, область, так і громадські організації добре попрацювали і ми вже маємо перелік заходів, який буде поновлюватися, бо бачу, що з часом до цієї дати приєднуються і школи, і різні наукові інституції, тож їх будемо додавати. Думаю, що найголовніше, що ми дійшли висновку, хто чим буде займатися” – зазначив Синкел у справах монашества у Львівській рхиєпархії УГКЦ о. Юстин Бойко.

Упродовж року заходи з відзначення 150-річчя від дня народження Блаженного Климентія Шептицького відбуватимуться у дуже різних сферах:

“Підготовані події охоплюватимуть культурно-мистецьку сферу, освітню, а також науково-дослідницьку. Культурно-мистецьку представлятимуть переважно пленери, виставки, банери, які будуть ілюструвати життєпис Климентія Шептицького. Освітню – це спеціальні уроки, які матимуть на цілі ознайомлення із постаттю Блаженного Климентія. Натомість, сфера науково-дослідницька буде представлена різними конференціями, які матимуть на цілі  передовсім зібрати разом в одному місці людей, які займаються дослідженням спадщини Шептицьких, щоб вони між собою познайомилися, обмінялися поглядами,а  опісля їхні дослідження запрезентувати науковому світові. Окреме питання дослідницьке це буде тема братів Шептицьких і єврейського питання ” – розповідає о. Юстин.

DSC_2716

Також у різних єпархіях, містах будуть відбуватися реколекції і Літургії з нагоди дат, які стосуються о. Климентія. І відповідно будуть надруковані відповідні образи, медалики.

DSC_2707