У Львові відбулася Школа міжконфесійного діалогу для майбутніх служителів Церков

 Упродовж 20-25 червня 2022 року відбувалася Школа міжконфесійного діалогу для майбутніх служителів Церков.

Її організував Інститут екуменічних студій Українського католицького університету у партнерстві з Комісією УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин, Київською православною богословською академією, Східноєвропейським інститутом теології.

Програмою школи були передбачені лекції, дискусії, перегляд фільмів, візити до церковних осідків та установ різних конфесій, благодійних фондів та організацій, екскурсії. Лекторами Школи були представники різних конфесій.

Як розповів один із викладачів Школи Роман Соловій, директор Східноєвропейського інституту теології:

“Насамперед ця Школа допомагає на особистісному рівні подолати стереотипні уявлення про представників інших конфесій, релігій.  Наприклад, в одного з учасників Школи було запитання про те чи вірять протестанти у Бога, у Трійцю.  Відповідно, якщо майбутній священнослужитель не знає цих особливостей, то буде ставитися до представників інших конфесій як до ворогів, сектантів, тощо. А якщо він буде розуміти, що це також християни, які мають свої відмінності, але з ними треба не боротися, а працювати заради спільного блага, порятунку нашої держави сьогодні, то це буде для нього дуже корисним. Коли ти бачиш людину іншої конфесії, що вона також молиться, читає Біблію, живе праведним життям, її особистий досвід, то це формує відповідне ставлення на довший час”.

Світлини із фб-сторінки Інституту екуменічних студій