У Львові відбулись наукові конференції з нагоди 400-ліття Василіянського Чину святого Йосафата

 Логотип-Конференції-до-ювілею-400-ліття-Чину14-17 вересня 2017 року, під час п’яти сесій, які відбувалися в Будинку Вчених провідні науковці з України, Білорусі, Канади, Литви, Німеччини, Польщі та США обговорювали головні аспекти генези Василіянського Чину, реформу Йосифа Рутського, діяльність священномученика Йосафата Кунцевича, мартирологів василіан ХІХ-ХХ ст., служіння василіан у культурній і суспільних сферах.

Нагадаємо, що минає 400 років з того часу, коли у 1617 році митрополит Йосиф Рутський зібрав перший собор чернецтва  та започаткував реформу монастирів Київської традиції і об’єднав їх у «Віленську конгрегацію Пресвятої Трійці» Чину Святого Василія Великого.

Під час урочистого відкриття організаційний модератор конференції о. Корнилій Яремак побажав, щоб ця конференція стала доброю нагодою для подальшої праці у Василіянському Чині та в житті суспільства й Церкви.

За мить, з побажаннями і привітаннями до усіх присутніх звернувся Глава УГКЦ Блаженіший Святослав  (Шевчук). У своїх словах Блаженніший закцентував увагу на події 400- літньої давності і звернув увагу на глобальний вимір УГКЦ, адже «УГКЦ не є церквою Галичини». Згадуючи про вклад і реформу митрополита Йосифа Рутського, Блаженіший Святослав наголосив: «Не можна говорити про оновлення Церкви без оновлення монашества». На завершення Глава УГКЦ подякував доповідачам і усім учасникам конференції, промовивши: «Бажаю Вам глибокого пережиття і  віднайдення коріння нашої власної творчості».

 о. Корнилій Яремак зачитав вітального листа від Голови Верховної Ради України – Андрія Парубія. Високопосадовець побажав ченцям-василіянам успіхів і наснаги, навчаючись у своїх попередників.Телеграма-вітання надішла і від Міністра культури України – Євгена Нищука.

Щирі вітання висловив протоархимандрит Василіянського Чину св. Йосафата о. Генезій Віомар. Він зосередився на діяльності ченців та викликах, які стоять перед Чином. Особливо увагу звернув про виклик до глибокого й багатогранного інтелектуального вишколу та потреби дати відповідь на сучасні проблеми, виходячи до людей, проповідаючи їм Христову благовість.

До присутніх звернувся також міський голова Львова Андрій Садовий, голова обласної Ради Олег Синютка та  депутат Верховної Ради України Володимир Парасюк.

Пригадаємо, що захід відбувся з ініціативи Василіянського Чину святого Йосафата, разом у співпраці із Українським Католицьким Університетом, під патронатом Глави і отця УГКЦ Блаженішого Святослава.

Підготувала Іванна Бобиляк