У Львові відбувся Міжрелігійний Симпозіум, присвячений сім’ї

10 жовтня 2019 року, в Українському Католицькому Університеті, відбувся IV Міжрелігійний Симпозіум, присвячений проблемам сім’ї. Організатори заходу – Інститут родини та подружнього життя УКУ у співпраці з центром Міжрелігійного і міжконфесійного діалогу «Лібертас».

У заході взяли участь: Андрій Луговський, старійшина, заступник головного равина Київської Єврейської Месіанської Общини, Мурат Сулейманов, імам Ісламського культурного центру ім..Мухаммада Асада; о.Тарас Костик, голова Комісії Родини Стрийської єпархії УГКЦ.

Впродовж зустрічі спікери міркували над темами свободи і волі у подружжі, відповідальності і любові в епоху постмодерну, ділячись традиціями підтримки і творення родин своїх релігійних спільнот.

Наприклад, у спільноті месіанських євреїв перед одруженням пропонують рік випробовувального терміну, а також майбутнє подружжя проходить спеціальне навчання. В ісламі ставлення до сім’ї прирівнюється до одного із типів поклонінь Всевишньому. У християнстві ж сім’я є союзом трьох – чоловіка, жінки, Господа.

Упродовж зустрічі ми занотували такі цікаві тези:

  • Бог дав Адаму Єву проти Адама. Дружина відображує світло чоловіка, наче місяць – світло сонця.
  • Ціль сім’ї – це споріднений рух обох. Коли у ньому кожен розуміє свою роль, тоді ж створюється гармонія і повнота свободи.
  • На кожен крок є воля Всевишнього. Безвідповідальний чоловік маніпулює своєю дружиною.
  • Сім’я – це первинний проект Божий. Це клітина, з якої витікає море суспільства.
  • Міцні шлюби – це реклама інституту сім’ї.

Нагадаємо, що Міжрелігійний Симпозіум відбувається щорічно, починаючи із 2016 року. У ньому брали участь представники християнських спільнот, ісламу, юдаїзму, буддизму.

Підготувала Юліана Лавриш

Фото Оксани Бабенко