У Львові відбувся прес-тур протестантськими Церквами

S1160006У середу, 17 травня 2017 року, у рамках відзначення 500-річчя Реформації, відбувся прес-тур протестантськими Церквами Львова. Представники ЗМІ взяли участь у таких заходах в рамках прес-туру: представленні діяльності Церкви ЄХБ «Дім Євангелія» (вул. Зелена 11б), представленні діяльності Церкви «Нове життя» (вул. М. Залізняка, 21),  представленні діяльності Церкви Адвентистів Сьомого Дня та Українського Біблійного Товариства (вул. І. Багряного, 38) тощо.

S1160011«Коли постає питання, що ми можемо дати суспільству, відповім так: перш за все, ми є громадянами України, маємо точно такі самі паспорти, ідентифікаційні коди, наші діти навчаються у тих самих школах, університетах тощо. Як члени Церкви ми повинні бути настільки добрими і зразковими, наскільки можемо це робити, – по науці та силі Божій. В це ми вкладаємо свій великий духовний ресурс, великий ресурс вкладаємо також й у сім’ї. Адже здорова сім’я – це гарантія здорового суспільства», – наголосив пастор Ярослав Назаркевич, пресвітер Львівської Центральної Церкви Євангельських Християн-Баптистів «Дім Євангелія».

Детальніше про Церкву «Дім Євангелія» ТУТ

S1160019«Наша Церква заснована із тюремного служіння. Коли з’явився фільм «Ісус», і з фільмом на невеличкому проекторі ми вперше отримали дозвіл зайти у славнозвісну в’язницю суворого режиму ВЛК 30 у Львові. Фільм тоді переглянула велика кількість в’язнів. Після перегляду деякі з них спілкувалися з нами та віришили присвятити свої життя Ісусу Христу. Люди почали змінювати свої життя. Коли вони виходили із колонії, інші люди та особисто я приймали до своєї сім’ї таких людей. Ми відсилали їх на навчання, багато з них закінчили семінарії, мають свої Церкви та реабілітаційні центри, побудувати гарні родини. Потім ми розширили своє служіння і почали працювати із дітьми, молоддю. Також у нашій Церкві ми проводимо різноманітні конференції та концерти», – зазначив пастор Михайло Кеньо , Дім молитви Церкви ЄХБ «Нове життя».

Детальніше про Церкву «Нове життя» читайте ТУТ

Під час прес-туру Михайло Грищенко, директор школи «Перлина»; та Дмитро Колесник, старший пастор Євангельської протестантської церкви «Осанна» у Львові, яка входить до братства Євангельських Християн Баптистів, голова оргкомітету R-500, розповіли про передумови виникнення Реформації та представили тему: «Хто такі протестанти?».

S1160048У рамках представлення діяльності Церкви Адвентистів Сьомого Дня та Українського Біблійного Товариства (вул. І. Багряного, 38) пастор Олександр Коропець (громада на Сихові, вул. Довженка, 4) розповів про обсяг роботи, яку здійснює його спільнота – Біблійні консультації, духовну підтримку, менеджмент спортивних клубів, соціальні і благодійні проекти: «Ми стараємось, щоб соціальна складова нашого служіння була вельми велика. У своїй діяльності намагаємось охопити роботу в неадвентистських та адвентистських центрах для нарко-, алко- та ігрозалежних. Більшість наших добровольців працюють безкоштовно, приділяють свій особистий час цій праці. Ми також відкриваємо спортзали, в яких можуть займатись люди, які не мають коштів на дорогі спортзали, підлітки та діти з неблагополучних сімей тощо. Ми працюємо з ними як тренери і духовні наставники, не акцентуючи на доктринах певної Церкви, просто намагаємось допомогти людям знайти їхній шлях, стати кращими для своєї сім’ї та держави тощо. Звісно, відвідуємо будинки пристарілих, різні інтернати тощо, робимо інші благодійні акції. Наша Церква проповідує не тільки у приміщенні, але й за його стінами. На жаль, суспільство агресивно налаштоване до протестантів. Сподіваюсь, відзначення 500-ї річниці Реформації допоможе суспільству прийняти протестантизм і використати всі ті ресурси, які він має, а це – людські, фінансові, інтелектуальні можливості тощо. Чому б не дати змогу протестантам послужити для суспільства і подолати усі упередження. Ми живемо у правовій демократичній державі, тому надіюсь, що ми досягнемо повноцінної свободи віросповідання».

Читайте також«Сакральна спадкоємність: від храму капуцинів до молитовного дому адвентистів».

Крім того, журналісти мали змогу побувати на студії телеканалу «Надія» та поспілкуватись із Сергієм Антонюком, менеджером Західного медіа-центр ТК «Надія» та прослухати анонси й оголошення щодо заходів R-500.

Цієї неділі у Львові відбудеться молитовний флешмоб. Наступний прес-тур орієнтовно відбудеться 15 червня 2017 року. Просимо стежити за анонсами на сайті «Духовна велич Львова». 

Підготувала Лідія Батіг