У Львові відбувся родинний вечір «Римське Різдво»

tatianakuryan_-5508-2Вже традиційно римо-католицька парафія св. Йоана Павла ІІ у Львові запросила усіх охочих на святкування Різдва за григоріанським календарем у суботу, 24 грудня 2016 року, до Українського Католицького Університету. У програмі: принесення Вифлеємського вогню католицькими скаутами Європи, колядки, ділення різдвяним хлібом («оплаткою»), встановлення Шопки (у вертепі було розміщено частинку коцика св. Йоана Павла ІІ), традиційний Святвечір з кутею за рецептами різних країн, Різдвяна урочиста Меса – Пастирка та хрещення.

«Хотіли у широкому колі наших друзів пережити Різдво так, як ми святкуємо його вдома, і поділитися цим скарбом з іншими. Святкували з Вифлеємським вогнем, вертепом та молитвами. Традиційно колядували, виготовляли різдвяні прикраси та ділились різдвяним хлібом – «оплаткою», – складаючи один одному найщиріші побажання», – розповів о. Григорій (Гжегож) Драус, настоятель парафії Святого Папи Йоана Павла ІІ РКЦ (вул. Хуторівка 35А; каплиця Філософсько-богословського факультету УКУ).

Особливістю святкування Різдва у Львові була участь студентів з африканських країн, які навчаються тут. Вони також ділилися власними національними різдвяними традиціями, співали колядки. Оскільки цьогоріч Римське Різдво співпало у часі з єврейським святом Ханука, свої національні традиції перед гостями продемонстрували представники львівського культурного товариства Хасед-Ар’є.

Також під час нічної Служби,після 3-годинного колядування, хрещення прийняла дитина нігерійського подружжя, котре проживає у Львові, а її батько Оімебі приступив до першого ступеню катехуменату, розпочинаючи тим приготування до хрещення. Також цього дня святе Таїнство Хрещення отримала 22-річна Марина.

До слова, приготування «Римського Різдва» коштувало нам чималих зусиль – як організаційних і літургійних (сценарій Святвечора, саме дійство), так і музично-супровідних (старання гурту «Lux mundi»).

Ще однією доброю традицією Римо-католицької парафії св. Йоана Павла ІІ у Львові є передача «блукаючої ікони» від родини до родини…

https://www.youtube.com/watch?v=ydAY5S7JmwY

Підготував Євгеній Кравс

Фото: Тетяна Курян, Євгеній Кравс