У Львові відбувся вечір пам’яті до 100 річчя від дня народження Патріярха Димитрія

У неділю, 28 лютого, у приміщенні Львівського будинку органної та камерної музики відбувся урочистий вечір, присвячений 100 річчю від дня народження Патріарха УАПЦ Димитрія.

Благословив захід Митрополит Київський та всієї України Макарій, Предстоятель УАПЦ.

Цього вечора можна було почути поезію авторства Патріярха, яку читали п. Кость Маркович, п. Оксана Мончин та п. Оксана Букай, а також музичні твори владики, які виконали хори церкви свв. апп. Петра і Павла та “Ставрос” Львівського ставропігійного братства св. ап. Андрія Первозваного.

Своїми спогадами про життя владики поділилася п. Оксана із роду Любович та о. Михайло Льода із с. Женева Буського району, де о. Володимир Ярема (Патріарх Димитрій) служив першу свою св. Літургію. Пані Оксана, як людина, що пам’ятає Владику ще із с. Глідно (Березівський повіт, Польща) згадала їхнє рідне лемківське село та тяжку долю переселення в Україну. Із доповідями про духовну сторону Патріарха Димитрія поділився п. Роман Максимович, член Патріаршої ради УАПЦ.

Про мистецьку сторону діяльності Владики розповіли Кость Маркович ( приват-доцент кафедри сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтва упорядника праці Патріарха Димитрія по дослідженню ікон. ) та Олександ Ярема (відомий архітектор, в минулому- довголітній головний архітектор м. Львова).

Неповторні піснеспіви подарували для присутніх народна капелу бандуристів “Зоряниця” ЛНУ ім. Івана Франка (керівник Зеновія Сичак), а також народний муніципальний хор “Гомін” (художній керівник та диригент Руслан Лешенко).

Наприкінці заходу ведучі зачитали пророчі слова Патріярха Димитрія, які були озвучені у 1999 р. на Християнському форумі української молоді: «Вірмо, що у Бога визначений світлий Промисел України. Треба розуміти і бачити, що все прийде до кращого. Вірмо, що Україна стане великою європейською державою, подолає наслідки колоніяльного стану в духовно-культурному суспільному житті. Отож працюймо! І дай Боже, щоб молодь України полюбила Бога над усе».

Урочистий вечір, присвячений сторіччю від дня народження Патріарха УАПЦ Димитрія завершився спільним виконанням гімну “Боже Великий, єдиний”.

За матеріалами: stavropigia.lviv.ua