У Львові відкрили IX Екуменічний соціальний тиждень спільною молитвою

jfhfhfhyfhfhr Сьогодні, 28 вересня 2016 року, у Львівській міській раді відбулась екуменічна молитва за мир і єдність християн з нагоди відкриття IX Екуменічного соціального тижня «Міграція: виклик для України».

Участь у заході взяли представники духовенства із різних конфесій: Владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ; о. д-р Богдан Прах, ректор УКУ; о. д-р Іван Дацько, президент Інституту екуменічних студій УКУ; о. Павло Дроздяк, капелан ЛМР; о. Василь Саган, митрофоний протоієрей, декан Золочівський УАПЦ, настоятель храму св. Софії; о. Григорій Драус, настоятель парафії св. Йоана Павла ІІ у м. Львові та в’язничний капелан РКЦ в Україні; Армен Акопян, диякон Катедрального собору Успення Пресвятої Богородиці (Вірменська Апостольська Церква).

Духовним модератором заходу був о. Роман Фігас, науковий працівник Інституту Екуменічних Студій УКУ

«Сьогодні ми розпочинаємо Екуменічний соціальний тиждень у Львівській міській раді молитвою-проханням до Бога, щоб Він розбудив нашу приспану байдужість. Маємо плекати в собі любов до своїх батьків, до всього батьківського. Якщо ми будемо шанувати Бога та власних батьків, тоді всі люди, які перебувають навколо нас, особливо потребуючі, стануть нам братами. Молимось за те, щоб із позиції любові, ми могли віддати духовне тепло тим, хто цього найбільше потребує, насамперед, це мігранти, вимушено переселені особи, біженці, та прості ті люди, які очікують нашої руки допомоги, нашого погляду співчуття, доброго слова, міцності нашого розуму», – сказав Владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ.

Усі представники духовенства наголосили на тому, що в цьому житті ми є мігрантами, які намагаються знайти свій шлях до Бога, долаючи складні щоденні випробування.

З вітальним словом до духовенства та учасників IX Екуменічного соціального тижня звернувся й Андрій Садовий, міський голова Львова, який зауважив, що, незважаючи на всі труднощі, ми не маємо права забувати про свої духовні цінності та мусимо за будь-яких обставин залишатись людьми, готовими прийти на допомогу своїм ближнім.

Детальна програма  IX  Екуменічного соціального тижня – за посиланням:

http://city-adm.lviv.ua/news/society/social-sphere/234562-u-seredu-u-lvovi-startuie-9-tyi-ekumenichnyi-sotsialnyi-tyzhden

Довідка

Екуменічний соціальний тиждень (ЕСТ) – всеукраїнський суспільний Форум, який прагне об’єднати ресурси громади, влади, соціальних організацій, Церков, ЗМІ та освітян навколо вирішення актуальних проблем суспільства, базуючись на загальнолюдських цінностях та Соціальній Доктрині Церкви, тим самим стимулюючи екуменічний діалог у соціальній сфері.

ЕСТ в Україні належить до міжнародного об’єднання Європейських соціальних тижнів Ініціатива Християн для Європи (ІХЕ). З 2008 року з ініціативи  Інституту екуменічних студій УКУ, за підтримки Українського католицького університету (УКУ), Національного університету «Львівська політехніка», Львівської обласної державної адміністрації, Львівської обласної ради, Львівської міської ради, Православної,  Греко-Католицької,  Римо-Католицької та Протестантської Церков розпочато проведення Екуменічних соціальних тижнів в Україні.

Фото: Валентина Евтушок

 Джерело: сайт «ЛМР».