У Львові вдруге презентували виставку, присвячену юдейській синагозі “Золота Роза”

Учора, 3 липня, у одній із львівських галерей американський фотограф Джейсон Франциско вдруге представив свою виставку, присвячену юдейській синагозі «Золота Роза». Сакральна споруда постраждала внаслідок трьох історичних етапів. «Пост-Голокост, посткомунізм, постнезалежність – зробили свій внесок в руйнування синагоги”– пояснює Джейсон.

1

Проект американського митця складається з трьох частин-елементів: світлин, малюнків і текстів, які перебувають у діалозі між собою.

 Виставка презентована у Львові не вперше і різницю між двома експозиціями фотограф пояснює так:

«Проект вже був презентований у Львові, але тоді були не ці принти. Раніше все було надруковано в доволі поганій якості і висіло на паркані біля, тоді ще, зруйнованої Золотої Рози. Виставка, яку розмістили на паркані, стала знаком того, що закінчується ера закинутого, зруйнованого стану і починається нова ера – меморіалу, пам’яті, усвідомлення. Це був перший крок відкриття проекту «Простір синагог». А зараз все по-іншому. Все друкувалось і проявлялось власноруч. Роботи надруковані якісно і виставлені в прекрасному місці з прекрасним освітленням – в галереї, яка донині була зосереджена на християнському мистецтві, і це перша єврейська виставка тут. Я дуже щасливий з цього і, думаю, місце цього проекту саме тут, не в якомусь єврейському просторі, а навпаки – в цьому і суть. Я дуже радію, що виставка знайшла місце тут».

За матеріалами: https://zik.ua/