У Львові відкривається виставка видатних іконописців Тараса та Остапа Лозинських

Музей Митрополита Андрея Шептицького у Львові запрошує на відкриття виставки ікон знакових українських митців, іконописців, дослідників, батька і сина — Тараса та Остапа Лозинських.

«Ікона на склі стала найбільшим захопленням у житті Тараса та Остапа Лозинських. Автентичністю та глибоко вкоріненою обрядовістю привабила та зачарувала спочатку батька – Тараса, пізніше сина – Остапа, стала сенсом творчого самовираження», – зазначають організатори виставки. «На жаль, це виставка памʼяті, бо обох художників уже немає з нами».

Відкриття виставки – вже цього четверга, 21 грудня 2023 року, о 16:00 в храмі священномученика Климентія Шептицького УГКЦ (м. Львів, вул. Кривоноса, 1).

Тарас Лозинський – знаний колекціонер, куратор мистецьких видань, член Наукового товариства ім. Т.Г. Шевченка, співзасновник та заступник директора Львівського Інституту колекціонерства українських мистецьких пам’яток при НТШ. Митець багато років вивчав ікону на склі, досліджував усі тонкощі творення, власноручно створив велику кількість образів, а його велика любов передалася синові Остапові – випускнику Львівської академії мистецтв, багатолітньому співробітнику Національного музею у Львові, який не лише перейняв усі знання від батька, але й вдосконалив та модернізував його досвід у цій складній, надзвичайно цікавій справі.

«Завдяки титанічній праці Лозинських, в сьогоденні ікона на склі, яка була поширеною на наших теренах в другій половині XIX – першій третині ХХ століття, не лише відродилася та модернізувалася, але й стала однією з найбільш популярних видів церковної образотворчості», – підкреслюють організатори виставки.