У Львові вшанували пам’ять Героїв УПА, Небесної Сотні та АТО

img7255-5530aa3b471a8112068f921716fb71bcУ свято Покрови Пресвятої Богородиці, 14 жовтня, в Україні відзначають 75-ту річницю створення Української повстанської армії, День українського козацтва і День захисника України. З цієї нагоди у Львові спільною молитвою і покладанням квітів вшанували воїнів УПА, Героїв Небесної Сотні та бійців АТО. Також сьогодні відбудеться чимало міських заходів.

Так, 14 жовтня о 9.00 год. відбулося покладання квітів до Меморіалу невідомому воякові УПА на Марсовому полі (вул. Мечникова). Представник молодіжної громадської організації зачитав присягу вояків УПА. Опісля, поклали квіти та запалили лампадки на могилах борців за незалежність України на полі почесних поховань № 67 Личаківського кладовища. Також поклали квіти та запалили лампадки до могил загиблих під час проведення антитерористичної операції на сході України на полі почесних поховань № 76 Личаківського кладовища. Отці відслужили Чин панахиди та відбулося громадське віче.

«Це дуже не просто жити, коли ти усвідомлюєш, що за твоє життя, хтось віддав своє. Ми часто, читаючи історію, собі подумки думаємо, а як би змінився час, якщо би 100 років тому Україна відбулася. І, як говорить багато людей, багато істориків – тоді мало що бракувало, але десь, можливо, була якась лінь, десь можливо були якісь ілюзії, а десь була і зрада.

Минуле століття для української нації було одним із найтрагічніших. Насильницькою смертю загинув кожен другий чоловік і кожна четверта жінка. Вони не народили дітей.

Коли ми отримали незалежність вже в новітній добі, то ми думали, що це все історія, минуле, ми раділи, ми в страшному сні не могли подумати, що нас чекає. Ми десь недовчилися, ми знову лінувалися, ми знову мали ілюзії і ми отримали сотні, тисячі могил. І наші хлопці гинуть. Що має статися, щоб ми згадали пророчі слова Шевченка, Франка: «Боротися – це значить жить»? Ніхто нам нашу державу ніколи не збудує. Від кожного з тут присутніх, від усіх українців, від мене, від вас залежить, якою буде ця держава.

Перш за все, треба ніколи не боятися говорити правду, якою би страшною, небезпечною вона не була. Не боятися, тому що страх тебе паралізує. Завжди потрібно іти вперед. Це так просто, але, коли перед тобою дуже часто є обставини, ти думаєш про те, щоб відійти в сторону, сховати голову, або мине. Ми не можемо сьогодні спрогнозувати, що чекає завтра нашу державу, наш світ, але ми можемо змінювати ту ситуацію. Якщо кожен з нас буде змінювати себе, буде жити за Заповідями Божими, буде і вірити, і працювати щоденно.

Я не знаю, якою має бути подяка всім вам, тут присутнім, за те, що ви віддали найцінніше, що ви мали в своєму житті. Це є біль, який назавжди залишиться в моєму серці. Я пригадую перші похорони тут. Як це було боляче, коли ти присутній і ховають хлопців, які молодші від тебе. Бо завжди приходив сюди вшановувати пам’ять ветеранів, людей, які загинули в минулому столітті. Цей біль назавжди.

Не можемо ми сьогодні спрогнозувати, що буде, але що я можу, як я можу – я буду робити все, що від мене залежить, щоби цієї біди було менше і ми жили в успішній державі. Я вірю в Україну, я вірю у всіх нас, я вірю, що Божа ласка і Богородиця, яка є над нами, буде завжди мати опіку і буде давати нам розум і мудрість», – зазначив під час заходів міський голова Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, о 12.00 год першокурсники Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут складуть ритуал «Урочистої Клятви» на площі перед Оперним театром. Також урочистості відбудуться у Львівському Національному Академічному театрі опери та балету ім. С. Крушельницької – о 16.45 год. погашатимуть поштову марку, а о 17.00 год. розпочнеться урочиста Академія з нагоди Дня захисника України та 75-річчя створення УПА.

Відео: Андрій Андрух

Джерело: сайт ЛМР