У Львові вшанували покровительку міста – ікону Пресвятої Богородиці “Одигитрії”

_DSC5258Cьогодні, 11 травня 2014 року, у 4-ту неділю після Пасхи, згідно церковного календаря, Українська Православна Церква Київського Патріархату вшановує Львівську ікону Пресвятої Богородиці ”Одигитрія”. З нагоди цього святкового дня у кафедральному соборі Покрови Пресвятої Богородиці (м. Львів, вул. Грушевського, 2) відбулись святкові богослужіння.

Високопреосвященний Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій звершив Божественну Літургію свт. Іоана Золотоустого. Під час богослужіння разом із громадою міста молився міський голова Львова Андрій Садовий.

«Львівська ікона Божої Матері – це дуже древній образ, який був принесений до Львова грецьким купцем із Візантії та подарований одному із храмів міста. Унікальність цієї ікони полягає у тому, що вона була у багатьох храмах Львова. Спершу у православний, потім у Латинській катедрі, потім у Вірменській катедрі, якимось чином була збережена однією християнською благочестивою родиною і передана ще в радянські часи мистецтвознавцю і Герою України Борису Возницькому. На сьогоднішній день вона перебуває у музейній каплиці Львівської Галереї мистецтв. У 2010 році саме з ініціативи Бориса Возницького та священнослужителів нашої єпархії цей Образ було прославлено. Перший візит Святійшого Патріарха Філарета, з прибуттям мною на кафедру, був присвячений саме прославленню цієї ікони у грудні 2010 року. Ікона є дуже помічною, особливо для тих жінок, які не можуть народити діток. Вони звертаються до Богородиці, і вона дарує їм диво, своєю ласкою і милістю зцілюючи їх», – розповів Владика Димитрій.

Крім того, Владика наголосив, що вшанування Богородиці Провідниці «Одигитрії» відбувається в неділю після дня пам’яті Святого Юрія Переможця, і цього року це свято символічно співпало з Днем Матері.