У Львові вшанують 100-річчя пам’яті жертв геноциду вірмен

1915У п’ятницю, 24 квітня, відбудеться вшанування 100-ї річниці пам’яті геноциду вірмен Західної Вірменії. Заходи розпочнуться молебнем за упокій жертв геноциду об 11.00 год. у Вірменському кафедральному соборі (вул. Вірменська, 7/13). Очолить молитву настоятель храму о. Тадеос Ґеворґян.

Опісля учасники перейдуть хресним ходом до пам’ятника Т.Г. Шевченка, де відбудеться жалобне віче пам’яті жертв геноциду вірмен.

Участь у заході візьмуть представники вірменської громада Львова, влади міста та небайдужі львів’яни. Організатори запрошують також представників усіх конфесій міста.

«Щороку ми пригадуємо ті страшні події і дивимося на ситуацію, яка є тепер, оцінюємо, що змінилося, а коли випадає скорботний ювілей то ще більше відчуваємо відповідальність за те, щоб розповісти про ці події іншим і вшанувати жертв геноциду. Тому бажано, щоб до заходу долучалися всі, бо це не тільки справа вірмен, але усього світу, адже досі ще не всі країни визнали цей жахливий геноцид на території західної Вірменії» – зазначив Армен Акоґян, диякон Вірменського кафедрального собору у Львові.

Додамо, що Днем геноциду вірменського населення прийнято вважати день 24 квітня 1915 року, коли турецькі правителі наказали зібрати всю вірменську інтелігенцію в Стамбул і депортувати. Багато хто був цього ж дня убитий.

Довідка:

Геноцидом вірмен вважають геноцид, організований і здійснений в 1915 році на територіях, контрольованих владою Османської імперії, який здійснювався шляхом фізичного знищення та депортації, включаючи переміщення цивільного населення в умовах, що призводять до неминучої смерті.

Геноцид проводився в кілька стадій: роззброєння вірменських солдатів, вибіркова депортація вірмен з прикордонних районів, прийняття закону про висилку, масова депортація і вбивства вірмен.