У Львові встановили погруддя Герою Небесної Сотні Ігорю Костенку

IMG_5200Впродовж 18-20 лютого Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні. Сьогодні, 20 лютого, у внутрішньому подвір’ї географічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка (вул. Дорошенка, 41) урочисто відкрили погруддя Герою Небесної Сотні Ігорю Костенку. Його відкрила сестра Ігоря Інна Костенко разом з побратимом, а відтак, відбулося освячення і покладання квітів. Від громади міста участь в заході взяв міський голова Львова Андрій Садовий.

«Є такі люди, які голим нервом відчувають несправедливість. Вони не можуть мовчати, вони не можуть пройти повз – вони йдуть вперед. Вони не знають, що їх чекає. Дуже часто таких людей веде Бог, і Бог їм дає свою дорогу.

Ти не можеш бути щасливим в країні, коли інші нещасливі. Ти не можеш бути вільним, коли інші поневолені. Ти не можеш жити гідно, коли інші принижені. Хлопці з Небесної Сотні, які віддали своє життя – вони не вмирали, щоб змінити одного Президента на іншого. Вони віддали своє життя, щоб змінити країну, і тим маркером, дуже часто, є не пусті слова політиків, а є реальні зміни, які всі українці сьогодні хочуть побачити.

Дуже часто сьогодні звучать слова «зрада» і «перемога». Дуже часто тими словами маніпулюють. Зрада – це коли українець принижений і замість того, щоб вірити у світлий завтрашній день, він думає, як прогодувати свою сім’ю, як вижити. Перемога – це тоді, коли є надія, коли є щастя. Я хочу вірити, що Бог добрий до нас, дасть всім мудрості, і ми в прославу цих хлопців, в прославу Ігоря зробимо все можливе для того, щоби українці гордилися своєю країною. Я хочу висловити щиру подяку всім, хто долучився до побудови цього прекрасного пам’ятника. Дякую вам, і велика подяка мамі – Ваш біль не може зрозуміти ніхто. Слава Ігорю, Слава Україні», – сказав Андрій Садовий, міський голова Львова.

«Чотири роки тому Ігор Костенко і його побратими віддали життя за наше майбутнє. Він врятував Україну, він врятував нас. Чотири роки тому Ігорю виповнилось 22 роки. Весь світ був відкритий для Ігоря, але він обрав Україну. Він зробив свій свідомий вибір. Він виступив за правду, демократію і свободу. Вони виступили за гідність української людини. Вони звільнили українця від духовного рабства. Ми поділяємо біль родини. Рана серця нічим не може бути залікована.

Герої не вмирають. Це ми можемо вмерти, коли хоч на мить забудемо цей подвиг. Ми маємо здійснити те, що вони не встигли. Ігор жив за принципом «Україна понад усе», – зазначив ректор Львівського національного університету ім. Івана Франка Володимир Мельник.

«Щиро вдячна, що ви прийшли віддати шану моєму сину. Пам’ятаю, як дев’ять  років тому він побачив себе у списках. Він лишив Івано-Франківськ. Його привабив Львів. Він ще мене повчав до цієї краси. Завдяки сину я теж полюбила це місто. Я довго не могла зрозуміти, що мій син вже не ходить цими вуличками. Львів’яни, хочу подякувати, що ви подарували моєму синові це місто, ви його навічно поселили в ньому.

Вірю, що наша Україна буде процвітати. Бережіть своїх рідних. Цінуйте кожен прожитий день. Ми всі хочемо, щоб настав мир», – сказала мама Ігоря Костенка п. Оксана.

Автором проекту погруддя Герою Небесної Сотні Ігорю Костенку є український скульптор Володимир Цісарик.

Зазначимо, що Ігор Костенко навчався на географічному факультеті Львівського національного університету ім. Івана Франка. Він загинув 20 лютого 2014 року під час протистояння в центрі Києва. Його тіло знайшли біля Жовтневого палацу на вул. Інститутській.

Додамо, що сьогодні на Личаківському кладовищі вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні, поклавши квіти й запаливши лампадки до їхніх могил.

Джерело: сайт ЛМР