У Львові видали «Молитовник на час війни»

У березні цього року у Львові побачило світ перше видання «Молитовника на час війни». Його склав архиєпископ Фултон Шін* у розпал Світової війни – у 1943 році.

У вступі молитовника зазначається, що він «призначений для солдатів… для усіх збройних сил у країні та за її межами – на землі, в морі та в повітрі, – а також для цивільних осіб в країні: для усіх, хто живе в світі, охопленому війною, щоб за допомогою нашого молитовного життя Бог дав нам перемогу та дарував світові свій мир і справедливість».

Кишеньковий формат молитовника зручний для повсякденного використання, а для збереження автентичності дизайн обкладинки та ілюстрації взято з оригіналу. У видання увійшли не лише молитви, «оскільки молитва не полягає у промовлянні слів, а у піднесенні серця і розуму до Бога». Саме тому «молитовник містить тези, які мали б наштовхнути нас на роздуми і спільність із Богом, щоб ми не лише говорили до Нього, а й слухали Його, коли Він промовляє до нас».

Ілюстрації в молитовнику взято з оригіналу для збереження автентичності

Ідея видання народилась у Товаристві Апостольського Життя Місії «Воїни Христа Царя». Члени товариства переклали, адаптували тексти молитовника та підготували до публікації. 

Фінансово реалізувати друк першого накладу допомогли благодійники, а також ініціатива студентів Теологічного інституту св. Архиєпископа Йосипа Більчевського в Брюховичах.

Про цю ініціативу розповіла одна зі студенток, Дарія Введенська. Щоб допомогти зібрати кошти на друк вирішили провести майстер-клас. Зі свого боку греко-католицький священник Віталій Барабаш запропонував привезти зі Сходу гільзи, які у рамках благодійного майстер-класу розмалювали в світлиці львівської латинської катедри діти. Опісля було проведено благодійний ярмарок. Настоятель катедри о. Ян Нікель підтримав цю ідею та сам придбав кілька гільз. Завдяки вирученим на ярмарку коштам, а також допомозі від меценатів, було надруковано перший наклад. Минулого тижня о. Віталій Барабаш з групою волонтерів відвіз молитовники на Схід, де їх розповсюдили серед військовослужбовців, а у Львові тим часом працюють над наступним тиражем.

У березні відбувся благодійний ярмарок, кошти з якого забезпечили друк першого тиражу молитовника. Фото з фейсбук-сторінки Дарії Введенської

«Поодинці ми б нічого не зробили, а так – з одного боку гільзи, з другого – праця перекладачів… Підтримка настоятеля катедри, допомога дітей та їхніх батьків, ярмарок… А ще меценати та все нові й нові люди, які долучаються до цієї справи. З цього дійсно вийшло чудо», – говорить пані Дарія.

Справді, проєкт органічно об’єднав багатьох людей – римо-католиків та греко-католиків – мирян, дітей та священників. Рекомендацію молитовнику надав Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ Ігор.

Організатори зазначають, що гуманітарна допомога – це, як правило, матеріальні речі, але «коли люди стоять перед  лицем смерті та потребують сили духу», продуктів та одягу недостатньо, «необхідна духовна пожива».

Придбати молитовник може кожен охочий, і варто зазначити, що придбавши один екземпляр вартістю 100 грн., особа допомагає надрукувати ще два примірники, які будуть безкоштовно відправлені українським воїнам. 

Стежити за процесом розвитку проєкту можна на фейсбук-сторінці «Молитовник на час війни». Там же є можливість сконтактувати з його організаторами. А підтримати видання можна просто зараз – через банківський рахунок.

 

* Фултон Джон Шін (ім’я при народженні Пітер Джон Шін , 8 травня 1895 — 9 грудня 1979) — американський єпископ католицької церкви, відомий своїми проповідницькими справами та особливо роботою на телебаченні та радіо. У червні 2012 року Папа Бенедикт XVI визнав його героїчні чесноти. Триває процес його беатифікації. Схоже, що поки хтось ще досі сумнівається чи є арх.Фултон Шін блаженним, він допомагає з Неба щонайменше в духовній опіці над українськими воїнами.