У Львові висловили підтримку керівниці єврейського фонду «Хесед-Ар’є»

Провідні громадські діячі та міський голова Львова наголосили на особистому внеску директорки «Хесед-Ар’є» у розбудові українсько-єврейського діалогу.

 

1


Львівська міська рада висловила офіційну підтримку щодо продовження роботи на посаді директора Львівського обласного єврейського благодійного фонду «Хесед-Ар’є» її багаторічної керівниці Адель Діанової.

У середу, 29 серпня, міський голова Львова Андрій Садовий скерував офіційного листа від Львівської міськради та від себе особисто до директора Американського Єврейського Об’єднаного Розподільчого Комітету «Джойнт» у Центральній та Західній Україні Даніеля Гершковича із закликом «прийняти виважене рішення для ефективного розвитку українсько-єврейських стосунків та залишити пані Адель Діанову на посаді директора організації «Хесед-Ар’є». Про це повідомив заступник міського голови Андрій Москаленко, який також висловив підтримку Адель Діановій.

1


«Її звільнення з поста директора може негативно відзначитися як на діяльності організації так і на ефективності ведення українсько-єврейського діалогу в цілому», – зазначив Андрій Садовий.

Він засвідчив, що діяльність благодійного фонду «Хесед-Ар’є» має вагому роль у розбудові мультикультурного діалогу у Львові, відродження єврейської спадщини та збереження пам’яті про унікальну єврейську складову історії і культури міста.

«Серед численних благодійних фондів, які працюють у Львові, чільне місце займає Львівський обласний єврейський благодійний фонд «Хесед-Ар’є», який багато років очолює Адель Діанова, – йдеться у листі міського голови – Пані Адель Діанова є сильним керівником, невід’ємною частиною організації та її натхненним лідером».

Також Андрій Садовий запросив Даніеля Гершковича на меморіальні заходи до 75-ї річниці ліквідації Львівського гетто та Янівського концтабору у Львові, що відбудуться 2 вересня.

Зазначимо, 21 серпня до посольства Ізраїлю та низки єврейських благодійних організацій було скероване колективне звернення, яке підписали 30 культурних, громадських діячів, серед яких керівники провідних культурних інституцій міста, ректори, редактори, письменники, науковці з проханням залишити на посаді директора фонду «Хесед-Ар’є» Адель Діанову.

На їх переконання, завдяки наполегливій мудрій стратегії співпраці, впроваджуваній організацією «Хесед-Ар’є», очолюваній Аделею Діановою, у Львові вдалося налагодити українсько-єврейський діалог, і зараз відносини між громадами міста є відносинами партнерів, які спільно працюють на благо міста, краю, України.

«На нашу думку, її відхід з посади директора завдасть важкого удару і по соціальній роботі в регіоні, і по справі поки ще тендітного діалогу української та єврейської громад», – зазначили автори листа та закликали залишити її на посаді.

Підтримку цій ініціативі, за інформацією історика, члена українського ПЕН-центру Андрія Павлишина, висловив і рабин юдейської общини Львова і Львівщини Мордехай Шломо Балд.

Зазначимо, про те, що Адель Діанова йде з посади стало відомо зі звернення працівників фонду «Хесед-Ар’є», опублікованого 17 серпня на офіційній сторінці організації у Facebook.
Джерело: Захід. нет