У Львові висвятили наймолодшого єпископа у світі

IMG_8562У середу, 21 червня 2017 року, о 10:00 год., в Архикатедральній Базиліці Внебовзяття Пресвятої Діви Марії (пл. Катедральна, 1) відбулась хіротонія єпископа-помічника Львівської Архидієцезії РКЦ Едварда Кави, OFMConv. У віці 39-ти років він є наймолодшим наймолодшим католицьким єпископом у світі. В урочистостях взяли участь римо-католицькі та греко-католицькі духовні служителі.

IMG_8567

Верховний архієпископ УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) у своїй святковій промові зазначив: «Сьогодні Господь показав, як він любить кожного з нас, свою церкву, як він любить Україну. Коли Бог вибирає з-поміж нас свого єпископа, він наче хоче нам сказати те саме, що колись сказав Мойсеєві біля неопалимої купини: «Тому, що голос плачу і крику мого народу дійшов аж до моїх вух. Тому я тебе вибрав». Ця подія дає нам відчуття, що починається нова сторінка в історії католицької церкви в Україні. Сторінка, яка буде позначена не тільки Божою, а й братською любовю між двома легенями Христової Церкви – східної та західної».

Своїми враженнями із журналістами “Духовної величі Львова” поділився єпископ Української Греко-Католицької Церкви Григорій Комар: «Для мене було своєрідним відкриттям побачити, як відбувається хіротонія римо-католицького обряду. В Катедрі панувала особлива духовна атмосфера, було багато радості. Люди мали надзвичайне пережиття Божого благословення, яке прийшло через постать нового єпископа Едварда».

IMG_8609

«Нова позитивна особа завжди буде вносити у церкву щось нове та добре. Єпископ Едвард − дуже добрий чоловік, а ще кращий християнин», − зауважив Митрополит Львівський Української Греко-Католицької Церкви Ігор Возьняк.

 Настоятель римо-католицької парафії святого Йоана Павла ІІ у Львові Григорій Драус додав: «Перше, що є у новообраного єпископа, − це молодість. А молодість означає велику ревність та креативність. Є надія, що єпископ через своє служіння дасть іншим поштовх вирішувати проблеми тут, а не шукати щастя за кордоном. Присутність Блаженнішого Святослава та греко-католицьких єпископів показує, що відновлюється слово Боже, в якому Церква буде ще сильніша, використовуючи багатство своїх традицій».

Фото і матеріал Марії Ревер