У Львові зібрали понад півмільйона гривень на стипендії для семінаристів

Десятки благодійників завітали на доброчинний бенкет «Різдвяна просфора», який відбувся у стінах Львівської Духовної Семінарії Святого Духа. Головним ініціатором події вже третій рік поспіль є правлячий архиєрей Чиказької єпрахії УГКЦ Владика Венедикт у співпраці із БО “Фундація Духовного Відродження”.  Залучені від благодійної події кошти скерують на розвиток Стипендіальної програми, яка діє при БО «Фундація Духовного Відродження» ЛА УГКЦ, і підтримує майбутніх священиків.  Загалом зібрано під час події 606 500 грн, – інформують організатори.

 

“Бог хоче від кожного з нас, щоб ми десь послужили.  Звичайно у різний період свого життя, це буває по-різному. І я вдячний вам, що ви відчули, що можете послужити. У бізнесі, багато-хто з Вас ним займається, знаєте, що потрібно інвенстувати, щоб це принесло добрий прибуток. Прибутки тут на землі приносяться. Але Ви відчули, що можете інвестувати у священнослужителів. Це люди, які приводять людей до Бога. Ви інвестували у тих людей, які приготують людей до вічності. Це щось неймовірне”,  – наголосив Владика Венедикт. 

Розпочався благодійний бенкет із Вечірньої у супроводі хору братів-семінаристів. До присутніх зі словом звернувся єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ Владика Петро. Він наголосив, що саме у Семінарії народжуються майбутні священики і подякував кожному за  готовність їм допомогти у освітній формації. Також Владика підкреслив на важливості відчувати особливу Різдвяну радість у часі свят і бути відкритими на коляду, якої ми потребуємо, якщо справді долучені до цього величного торжества.

Після молитви гості свята  розділили Просфору. Опісля їх запросили перейти до актової зали Львівської Духовної Семінарії Святого Духа, де до учасників “Різдвяної Просфори” звернувся Митрополит Львівський УГКЦ Ігор:

“Я насамперед дякую, що ми зібралися, що ми разом помолилися, поділилися Просфорою, послухали Слово, яке нам сказав владика Петро.  Виховання майбутнього священика очевидно потребує зусиль . І духовного ресурсу і матеріального. І свою вдячність  скерую всім Вам, я особливо дякую владиці Венедикту, який до нас прибув із Чикаго, який започаткував таке наше зібрання, який надихнув нас, щоб ми ділилися своїм ресурсом, щоб допомагати нашим семінаристам” – наголосив Митрополит.

Також долучився до події єпископ-помічник Львівської Архиєпархії Владика Володимир.

Звісно, що гості свята не лише мали нагоду поспілкуватися із духовенством, та самими братами-семінаристам, які вже здобули стипендії, але також частувалися та слухали виступи  музикантів. Таких як оркестр Львівської Духовної Семінарії Святого Духа ЛА УГКЦ, скрипаль Олександр Божик та інших.

Ректор Львівсьської Духовної Семінарії ЛА УГКЦ отець-доктор Ігор Бойко висловив тепле слово подяки до усіх благодійників:

“Хочу подякувати кожному з Вас, що Ви сьогодні відклали свої справи, хтось подолав чималу відстань, щоб приїхати і бути разом з нами на цьому святі. Ви чули братів-семінаристів, які співали Вечірню. Ми стали свідками сьогодні виступів оркестру, який за останні кілька днів зробив багато виступів на різних парафіях. Світлої пам’яті Блаженніший Любомир казав, що недостатньо бути просто доброю людиною, але у житті важливо робити добрі справи”.  І те, що Ви сьогодні прийшли, це Різдвяна добра справа. Це наша спільна любов до семінарії”.

 Деяких доброчинців, які долучаються до Стипендіальної програми   відзначили символічними відзнаками-статуетками. Зокрема відзначили міського голову Львова Андрія Садового. Статуетку передали його заступнику з питань розвитку, Андрію Москаленку який взяв участь у бенкеті “Різдвяна просфора” і  у спільній молитві:

“Різдвяна просфора – це дуже хороша традиція. Багато людей завдячують владиці Венедикту, який свого часу, це ініцював. Помітно, що “Фундація Духовного Відродження”  вкладає туди душу і серце своє в те, щоб воно відбувалося.  Серед числа тих, хто давав цю підтримку, був міський голова, який надав цю стипендію, як фізична особа, тому я від його імені мав честь отримати цю статуетку. Як вчора сказав у своєму виступі Владика Венедикт,треба навчитися дякувати. І дуже важливо, що цим людям, які долучалися, організатори дякують. Для міста дуже важливо, що така ініціатива як “Різдвяна просфора” живе і гуртує добрих людей  і я переконаний, що вчора зародилися теж ініціативи, які невдовзі будуть втілені у життя”,  – наголосив Андрій Москаленко.

Щоб бенкет відбувся, багато зусиль доклала благодійна організація “Фундація Духовного Відродження” ЛА УГКЦ.  Директор організації, диякон Ігор повідомив, що упродовж 2019 року, завдяки Стипендіальній програмі, вдалося підтримати 31 студента Львівської Духовної Семінарії. 

“31 – цифра невелика, але якщо задуматися, є 31 парафія, як мінімум, у майбутньому. І 31 парафія – це є багато людей. І підтримуючи, всього 1 семінариста, ми  підтримуємо цілу парафію.  Тому від команди “Фундація Духовного Відродження”, я би хотів подякувати за Вашу відкритість, Вашу відкритість, на ті проекти, які ми Вам пропонуємо. Особливо на ту Стипеніальну програму, над якою ми з Вами працювали, працюємо і впевнений, що будемо успішно працювати”.

Нагадаємо, що ініціатива збору коштів на стипендії для семінаристів належить правлячому єпископу єпархії Святого Миколая з осідком в Чикаго владиці Венедикту. У січня 2018 року під час святкування 50-річчя владики, було зібрано 1 380 000 грн. Тоді 10 відсотків від загальної суми зібраних коштів було скеровано на формування стипендій в Тернопільській, Ужгородській, Дрогобицькій, Івано-Франківській та Київській духовних семінаріях — по дві стипендії на кожну семінарію. Решту суми передали для створення стипендіального фонду для семінаристів Львівської духовної семінарії.