У межах Екуменічного соціального тижня відбулася презентація книги Митрополита Олександра (Драбинка)

3 жовтня 2019 року, у приміщенні Філософсько-богословського факультету УКУ, відбулася презентація книги Митрополита Переяслав-Хмельницького та Вишневського ПЦУ Олександра (Драбинка) “Українська Церква: шлях до автокефалії”. Нагадаємо, що захід відбувся у межах ХІІ Екуменічного соціального тижня, який наразі триває у Львові.

“Книга є неоднорідною, у ній зібрано матеріали, які представляють події розвитку автокефального руху ще з початку ХХ століття. Це збірка матеріалів конференцій, інтерв’ю. Нещодавно у Львові ми відзначали 30-ліття відновлення УАПЦ. Для того, щоб говорити про майбутнє, маємо знати про минуле. Слава Богу, що час змінюється, ми вже не є залежними від радянського минулого, живемо у час, коли твориться історія”, – наголосив під час презентації Митрополит Олександр (Драбинко).

Впродовж зустрічі присутні говорили про формати діалогу і порозуміння, зокрема між греко-католиками і православними.

“Ми знайомі з Митрополитом Олександром з 2011 року. Познайомилися у Римі, і я попросив владику відвідати Собор Святої Софії УГКЦ. Для мене це перша солідна книга, яка вийшла з того часу, як проголошена автокефалія. Ми, греко-католики, боїмося поняття “автокефалія”, вважаючи цей термін православним. Тому вітаю з такою роботою, яка справді містить свою унікальну цінність”, – продовжив президент Інституту екуменічних студій о.Іван Дацько.

У межах дискусії присутні зазначили, що важливо, аби розширювати подібну працю, додаючи нові напрацювання щодо подій зими 2018-2019 року. Про що, зокрема, зазначив сам автор.

“Книга цікава тим, що поєднує різні стилі – публіцистичний, розвідувальний, робота з документами. Приємно говорити про книгу, яка вже майже розійшлася за тиражем. Приємно читати розвідки початку ХХ століття, важливо не робити тих же помилок, не заходити у “глухі кути”. Шлях до автокефалії українське Православ’я пройшло, але чи пройшло шлях до єдності? Ця книга для тих, хто хоче бути у єдності,” – поділився думками о.Георгій Коваленко, ректор Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості.

Нагадаємо, що заходи ХІІ Екуменічного соціального тижня продовжуються. З детальною програмою можна ознайомитися тут

Фото https://www.facebook.com/esweekucu/

Підготувала Юліана Лавриш