У межах проекту “Весела писанка” військові капелани Львівсько-Сокальської єпархії УПЦ КП відвідали український Схід

кап119-24 березня 2017 року, з благословення Митрополита Львівського і Сокальського Димитрія,  військові священики – протоієрей Андрій Феденьків, ієрей Андрій Дуда та автор ідеї  Ірина Дзьоба в рамках проекту ”Весела писанка” вкотре відвідали зону АТО.  У рамках проекту були проведені майстер-класи з писанкарства для дітей Луганщини та Донеччини. Дітям та військовим були подаровані списки ікон з Княжого Храму Святителя і Чудотворця Миколая,  завезені смаколики та технічні засоби.

кап3Діткам-учасникам майстер-класів були подаровані писачки, фарби та л-ра для того, щоб вони могли скористатися ними в майбутньому. Учасники проекту зустрілись з капеланами, які на цей момент знаходяться на ротації в зоні Бойових Дій, а саме: протоієреєм Василем Возняком, ієреєм Михайлом Дулькою та протоієреєм Іваном Пузирем. Біля знищеного у 2015 році  танка у якому, прикриваючи своїх побратимів, загинув весь екіпаж, спільно відслужили заупокійну літію,  та подарували ікони для каплиць, які облаштовують спільно з військовими наші капелани.

Довідка:

Мета проекту “Весела писанка” – забезпечення етно-культурного обміну між сходом і заходом України, відродження традицій і підняття духовності серед молоді в зоні проведення АТО.

кап4

За визначенням організаторів завданнями проекту є ознайомлення молоді міст і сіл зони АТО з давніми українськими традиціями святкування Пасхи, підняття та примноження іміджу військовослужбовців серед місцевого населення, налагодження контактів молоді зі служителями українських Церков. Протягом п’яти днів були відідані, зокрема такі міста: Станиця Луганська, Сєвєродонецьк, Соледар, Авдіївка, Олександро-Калинове, Піски.

 Інформація та світлини надані о.Андрієм Дудою