У музеї Митрополита Андрея Шептицького реставрують віднайдену надбрамну ікону

Про це повідомили на фб-сторінці Музею Митрополита Андрея Шептицького.

 Йдеться про Ікону святого Вінсента, покровителя сиріт, яку виявили над дверима Музею після того, як демонтували стіну і туалети, збудовані тут за радянських часів.
Реставрує віднайдені розписи художниця-реставраторка Ірина Гірна (Ira Hirna). Під надбрамним образом 18 століття фахівець знайшла ще більш ранні розписи.
Зведену у радянські часи стіну, за якою були туалети,  демонтували на початку червня цього року, отримавши всі необхідні дозволи від Управління охорони історичного середовища Львова та Департамент архітектури та містобудування Львівської ОДА. Адже комплекс колишнього монастиря отців-реформатів, за адресою вул. Кривоноса, 1, де сьогодні є храм святого Климентія Шептицького та Музей Митрополита Шептицького, є пам’яткою архітектури.
Стіну з туалетами та “глухе подвір’я” тут збудували в радянські часи, коли в комплексі колишнього монастиря перебували жіноча колонія та школа міліції.
Відтак над дверима до музею, що були колись монастирськими, виявили надбрамну ікону святого Вінсента. А під нею – барокові розписи, створені, можливо, ще при будівництві монастиря отців-реформатів.
“Коли ми демонтували стіну, виявили нішу над дверима. І коли з неї забрали цеглу, побачили образ. Він з кінця 18 століття, намальований на тиньку, технікою секкофрески (“сухої фрески”). Її потім кілька разів поправляли, але, на щастя, це фарба вапняна, тому нічого страшного не зробили. Але під цим образом ми відкрити дуже цікаву знахідку часів отців-реформатів, що були першими господарями цієї обителі. Ікона святого Вінсента – вже часів, коли цей монастир передали сиротинцю. Але під нею є ще одна ніша. Вона кольорована рожевим, а знизу маємо ще один гарний бароковий орнамент з вазою. Припускаю, що в цій давнішій ніші могла стояти якась скульптура, яка вже не збереглася. Напевно, коли прийшов сюди сиротинець, вони замурували цю давню нішу, бо, можливо, було вже не модно. І зверху намалювали святого Вінсента, який є покровителем сиротинців і сиріт”, – зазначає художниця-реставраторка, менеджерка експозиції музею Ірина Гірна.
 Наразі майстриня розписи закріплює та відкриває частину давнішого розпису. Минулого тижня в музеї відбулася перша реставраційна рада, де фахівці вирішували, яким має бути остаточний варіант реставрації.
За словами директора та засновника музею о. Севастьян Дмитрух, однозначно, буде збережено та експоновано розписи обох періодів.
Завершити реставрацію планують до середини серпня.