У Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького відкриють виставку скульптури

11233505_10153484897115579_5982450408801839819_nСьогодні, 15 травня о 16.00 год. у головній будівлі Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького (пр. Свободи, 20) відбудеться відкриття виставки скульптури народного художника України Володимира Одрехівського.

Виставка скульптури сформована з двох основних частин. У першому та другому залах будуть представлені роботи останніх років, а в третьому та четвертому залах – нові та деякі вже експоновані на попередніх виставках твори з циклів «Народження світла» та «Дороги». Останні – це твори з тяжінням до давніх ідеалів загальної гармонії людини та оточення, до філософсько-етичного дослідження еволюції людської душі, твори із утвердженням віри у силу духовного світла, пошуку своєї дороги до простого, правдивого і великого.

За словами скульптора, композиції 2014-2015 років – це мистецькі інспірації, джерелом яких є винятково насичені драматичні події, які увірвалися в наше сьогодення.

«Колосально загострилося відчуття неповторності кожної миті життя, цінності кожної людської особистості, нас струсонуло пережитою в реальному часі величчю людського духу, самопожертвою у боротьбі за правду та свободу, в черговий раз поставлено питання про сутність і духовну природу людини, про керування її пристрастями, про межі її свободи та відчуття міри, про способи та етику стосунків з іншими людьми, про необхідність пошуку нового балансу, рівноваги духовного стану людини у загострених умовах між існуванням та небуттям» – зазначає митець.

Володимир Одрехівський – скульптор, який працює у ділянках монументальної, декоративної і станкової скульптури, досліджує проблеми сучасного мистецтва. У творчому доробку митця – понад 250 станкових і 50 монументальних творів, які встановлені в Україні та за її межами.