У неділю храми Львова відзначають престольний празник св. Пантелеймона

27_-_pantelejmonХристияни східного обряду у неділю, 9 серпня, вшановують пам’ять святителя Пантелеймона, лікаря-цілителя, який лікував вбогих без грошей і часто чудесним способом оздоровляв хворих. Він народився у поганській родині у Малій Азії, а до Христової віри навернувся завдяки св. Єрмолаю. За це й загинув мученицькою смертю у 305 році.

У Львові є 2 храми, які відзначають престольний празник у цей день.

УАПЦ

Храм вмч. Пантелеймона (вул. Навроцького, 23)
Настоятель: прот. Михайло Гачан
Святкове богослужіння розпочнеться об 11.00, а перед тим о 10.00 год. відбудеться освячення води.

Храм вмч. Пантелеймона (вул. Княгині Ольги, 1а)
Настоятель: митр. прот. Василь Гнатів
Святкове богослужіння розпочнеться об 11.00 год.

Додамо також, що у Львові діє капличка св. Пантелеймона при храмі св. Володимира і Ольги на вул. Симоненка 5а. І нещодавно, у госпіталі Західного регіонального управління Державної Прикордонної служби України Львова (вул. Личаківська, 107) відбулося відкриття каплиці святого великомученика Пантелеймона Цілителя. Освячення звершив митрополит Львівський та Сокальський УПЦ КП Димитрій (Рудюк).

Редакція сайту «Духовна велич Львова» вітає усіх парафіян та настоятелів з храмовим святом. Бажаємо здоров’я, міцності духу та витривалості. Хай приклад милосердних вчинків св. Пантелеймона допомагає кожному з нас виховувати в собі християнські чесноти та додає нам мужності у сповідуванні Христової віри.