“У неділю сліпородженного Христос вчить нас працювати і бути сумлінними людьми”, – владика Володимир

 У сьогоднішньому Євангеліє бачимо, як  чудо цього зцілення сліпого чоловіка стається не лише за Його словом, а  через докладені зусилля Ісуса:  за посередництвом слини, глини і купелі. Таким чином Христос сьогодні  вчить нас працювати і бути сумлінними людьми. Саме над  тематикою пасхального прозріння  розважає владика Володимир, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ, у своєму  традиційному недільному відео-блозі.  Основні  думки з цього відео пропонуємо вашій увазі.

Насамперед владика Володимир підкреслив, що людям у своїх хворобах чи терпіннях притаманно бачити і шукати Божу кару.

“Часто кажемо: Бог покарав”, – зауважив він.

“Чи Богові буде від того легше, якщо Він буде нас карати”, – запитує єпископ.

І пояснює:  Уявімо собі ситуацію, в якій лікар карав би свого пацієнта чи докоряв йому за те, що він є хворим.  Я дуже сумніваюся, що цей пацієнт швидше одужає  через таку процедуру.

За його словами, гріх має руйнівну силу. Проте Бог шанує людський вибір. Саме тому допускаючи гріх людини, Він  водночас на неї чекає, її лікує і виховує.
“Під час випробувань ми можемо шукати винних. Проте пошук винного не вирішує самої проблеми”, – переконаний єпископ.

“Сьогодні ми святкуємо неділю сліпородженого. Малоймовірно, що цей чоловік міг згрішити у лоні своєї матері. Також він  не міг собі спричинити цієї недуги через свій спосіб життя. Він бо сліпим народився”, – сказав він.

“Ми спішимо тоді думати: ну то терпить за чиїсь гріхи, можливо своїх предків. Так думали учні Ісуса, бо бачили гріховність цього суспільства. Бачили, як вчитель виганяє бісів, зцілює грішників.  Проте Ісус дуже чітко наголошує, що ніхто  у випадку цього чоловіка не згрішив.  Саме на цій людині мають сповнитися Божі діла”, – додав владика Володимир.

“Хворий чоловік напевно мав якусь внутрішню боротьбу.  У своїх терпіннях ставив собі питання: чому він терпить.  Точно він не міг собі навіть уявити, що його зауважить Ісус Христос. Що сам Бог подарує йому зір і його історія зцілення буде записана у Євангеліє. Ще більше, що простому жебракові буде присвячена ціла неділя у нашому літургійному році”, – зауважив проповідник.

На думку владики Володимира, ми неповинні  спішити робити висновки. Відповіді на деякі питання отримуємо з перспективи історії. Особливо, коли поглянемо на своє власне життя. Деякі відповіді отримаємо щойно у вічності. Однозначно, що Ісус Христос для нас не є гнобителем, а лікарем і педагогом. Він вчить нас працювати  і докладати до цього зусиль.

На жаль, не всі раділи з чуда зцілення сліпородженного жебрака. Знайшлися ті, хто переслідував його за те, що його зціленням була порушена субота.  У цій ситуації Христос теж себе проявляє господарем суботи.

“Зцілений чоловік свідчить про свого цілителя так: я знаю лише одне, що я був сліпим, а тепер бачу. Якщо б цей чоловік не був від Бога, то він не міг би зробити цього чуда. Ось таке просте, водночас, глибоке богослов’я”, – сказав єпископ-помічник Львівської Архиєпархії.

“Завжди є небезпека вважати себе зрячим, а насправді залишатися сліпим. Просімо в Бога для нас  «пасхальних очей», щоб ми завжди могли:  у терпінні чи радості, бачити Великоднє світло”, – закликав владика Володимир.

ПАСХАЛЬНЕ ПРОЗРІННЯ

ПАСХАЛЬНЕ ПРОЗРІННЯДуховне слово Преосвященного Володимира,Єпископа-помічника Львівської Архиєпархії.Неділя Сліпородженого. 24 травня 2020 р. Б.

Gepostet von Архикатедральний Собор св. Юрія am Samstag, 23. Mai 2020