У неділю вулицями Львова пройде Хресна дорога під час якої нестимуть мощі бл. Василія Величковського

У неділю, 3 квітня 2016 року, відбудеться Хресна дорога вулицями Львова. Хода розпочнеться о 15.00 год., від храму св. Архистратига Михаїла (вул. Винниченка, 22, м. Львів) і завершиться на площі перед Архикатедральним собором св. Юра. Захід традиційно організовує Львівська архиєпархія УГКЦ за підтримки Львівської міської ради.

Особливістю цьогорічної Хресної дороги буде те, що в основу молитовних текстів закладено життєпис блаженного священномученика о. Василя Величковського, багатолітнього в’язня радянського ГУЛАГу та місцеблюстителя підпільної Греко-Католицької Церкви в Україні. Під час ходи нестимуть мощі та ікону блаженного.

До участі запрошують всіх, незалежно від конфесійної приналежності.

Організатори зазначають, що Василій Величковський був незаконно ув’язненим та пережив тюремний досвід і є покровителем в’язничного капеланства. Саме тому цьогоріч Хресна дорога – буде передавати співстраждання разом з усіма тими, хто незаконно ув’язнений в Україні чи поза її межами, хто страждає від неправдивих звинувачень і терпить за правду. Це буде жест солідарності з нашими військовослужбовцями та добровольцями, тими знаними й не знаними, які перебувають у полоні, солідарність з їх сімями і родинами.

Процесійний хрест під час Хресної дороги нестимуть Тарас Яценко, головний редактор «Твоє місто», сім’я загиблого в зоні АТО, військові капелани, зокрема о. Степан Сус, поет-дисидент і політв’язень Ігор Калинець, голова Всеукраїнського Товариства політичних в’язнів і репресованих Петро Франко, представники спільноти «Оселя». Спільно нестимуть хрест Юрій Яценко, сучасний політв’язень зі Львова, який зміг повернутися додому після ув’язнення в Москві та Борис Мірус, який разом з блаженним Василієм Величковським відбував своє ув’язнення у Воркуті. Це буде символічне поєднання свідків незаконних ув’язнень минулого і теперішнього.

Маршрут Хресної дороги можна переглянути тут.