У П’ємонті роздумують про діалог між Православною та Католицькою Церквами

До 17 листопада у  монастирі “Бозе” в реґіоні П’ємонту (північна Італія) відбуваються наради Координаційного Комітету Міжнародної Змішаної Комісії для Богословського Діялогу між Православною і Католицькою Церквами.

PeterPaulicon


В нарадах беруть участь 20 членів Координаційного Комітету – десять православних і десять католиків. Всі православні члени Комітету, ото ж представники Вселенської Патріярхії, Румунської, Сербської, Кипрської, Гелладської, Єрусалимської та Олександрійської Церквов беруть активну участь у нарадах. Лише представники Російської Православної Церкви не прибули на наради Координаційного Комітету.

У зв’язку зі ситуацією, яка настала з приводу загострення відносин між Вселенською Патріярхією та Російською Православною Церквою, було узгіднено надалі продовжувати богословський діалог між Православною і Католицькою Церквами.

Наради відбуваються в дружній і щирій атмосфері.

Співпредсідниками нарад є Архиєпископ Йов Ґеча (Вселенський Патріярхат) і Кардинал Курт Кох (Президент Папської Ради для Сприяння Єдности Християн).

Основою нарад є випрацювання документу Примат і Синодальність у Другому Тисячоліттю і Сьогодні, який мав би бути прийнятий на наступній пленарній сесії Міжнародної Змішаної Комісії. Де і коли відбудеться наступна пленарна сесія, наразі невідомо.

Учасники нарад беруть участь у літургійному життю монахів Спільноти “Бозе” і зустрілися окремо з основником монастиря о. Енцо Б’янкі (Enzo Bianchi), якому сповнилося 80 років життя і відзначено 50-ліття оснування цього монастиря.

Українську Греко-Католицьку Церкву на цих нарадах представляє о. д-р Іван Дацько.

Джерело: прес-служба Інституту Екуменічних студій УКУ