У Прилбичах відкрили унікальну молитовну виставку вишиваних ікон

1 травня 2023 року, в день вшанування пам’яті блаженного Климентія (Шептицького) у його родинному селі Прилбичах на Яворівщині відкрили унікальну виставку вишиваних ікон та образів отця-доктора Дмитра Блажейовського. Еспозиція передбачає не лише можливість оглянути ікони, а й долучитися до особливого моління, яке протягом усього травня триватиме в храмі. Про це пише Відділ культури, молоді та спорту Новояворівської міської ради.

Експонують ікони в храмі на честь Праведного Митрополита Андрея та блаженного священномученика Климентія Шептицьких УГКЦ у Прилбичах. Виставка триватиме до 5 червня 2023 року. Протягом травня звершують щоденні Богородичні молебні – «маївки», тож кожних три дні центральна ікона експозиції буде змінюватись. Це дасть можливість більше дізнатись про історію українських чудотворних ікон, а також – придбати книги та взори «Українських релігійних вишивок» отця-доктора Дмитра Блажейовського.

Кожних три дні в центрі храму експонуватимуть одну з Богородичних ікон, перед якою звершуватимуть моління

«Ця ідея народилася в нас після відвідин нашою спільнотою “Матері у молитві” Музею у Львові», – розповів «Духовній величі Львова» сотрудник прилбицької парафії о. Андрій Побігущий. «Коли ми побачили ці чудові ікони, а зокрема оту стіну, на якій є 30 Богородичних чудотворних вишиваних ікон, то вирішили на травень місяць, коли ми молимось до Пресвятої Богородиці, у часі маївок презентувати ці ікони і, відповідно, молитись перед ними і згадувати історію цих чудотворних місць, де Богородиця з’являлася. Окрім тих десяти Богородичних ікон, ми ще маємо 5 тематичних ікон – це є Вознесіння, Зіслання Святого Духа, Христос – Добрий Пастир, Старозавітня Трійця та Христос-Пантократор. В сумі ми маємо 15 ікон». 

Окрім Богородичних ікон, в храмі можна побачити й інші роботи о. Блажиєвського та мистецькі твори, пов’язані з родиною Шептицьких

Священник також зауважив, що ідея поширилася під натхненням постаті Митрополита Андрея, який, будучи великим меценатом, усіляко допомагав талановитій мистецькій спільноті розвиватися і пропагувати її твори. «Отець-доктор вже відійшов до вічності, та він має учнів, і можемо ми стати його учнями. Це феноменальна праця. Ми вирішили в такий спосіб підтримати діяльність Музею і популяризувати творчість отця Дмитра, натхнені прикладом Митрополита Андрея», – зазначив отець Андрій і підкреслив: ця виставка має на меті представити колекцію львівського Музею о. Дмитра Блажейовського і заохотити відвідувати та підтримувати його: «У нас є 15 ікон, а в Музею у Львові є 250. Тому просимо відвідати цей Музей і підтримати його, захопившись творчістю; взяти собі схеми для вишивання ікон, бо отець-докор залишив на кожну ікону схему, яку можна там придбати за просто символічну суму і вишити собі для дому чи на подарунок ікону».

Під час виставки можна не лише побачити ікони о. Блажиєвського, а й придбати схеми для того, аби власноруч відтворити їх
Музей вишитих ікон та образів у Львові є унікальним в Україні. Його було створено у Львові 6 червня 1999 року. Експозиція музею нараховує понад 250 ікон, які вишив український греко-католицький священник, історик, митець отець Дмитро Блажейовський. Він став першопочатківцем в створенні такого виду мистецтва як «вишивана ікона», а розпочав вишивати у 60 років, зацікавивши цим мистецтвом безліч послідовників.
 
Виставку вишиваних ікон у Прилбичах можна побачити під час кожної Божественної Літургії:
Понеділок-п’ятниця (крім 5.05) – з 19:00-21:00
Субота – 11:00-13:00
Неділя, 7 травня – 9:00-11:00
14 травня – 11:30-13:30
21 травня – 9:00-11:00
25 травня – 11:30 – 13:30
28 травня – 9:00-11:00
 
Для відвідин виставки в інший час або для отримання додаткової інформації звертайтеся за телефоном:
096 14 61 724 отець Андрій Побігущий
Фото о. Андрія Побігущого