У рамках відкритого наукового семінару в УКУ обговорять Православне вчення про смерть Христа

smert_chrysta-2-756x1024У четвер, 24 листопада 2016 року, в УКУ (Філософсько-богословський факультет, Семінарська кімната № 309, вул. Хуторівка, 35 а) відбудеться відкритий науковий семінар «Православне вчення про смерть Христа в діалозі з Климентом Олександрійським (150-215 рр.)». Організатор заходу: Кафедра богослов’я УКУ.

Доповідач: Деніел Ворден (Daniel L. Worden), Ph.D.

Основні питання семінару такі:

1) Бог створив людство на свій образ для того, щоб людина могла єднатися із божественним життям і розділити подобу Бога, яка є «природним станом» існування людини. Проте, людина впала в «неприродний стан» існування – стан смертності і смерті. Яка природа цього неприродного стану смерті, і як це впливає на людське існування згідно з Климентом Олександрійським?

2) Як через Воплочення Христос простистояв силам смерті в житті? Як показує Православне богослов’я, Христос мужньо і впевнено прийняв смерть на хресті. Проте чому люди все одно бояться її і прагнуть уникати?

3) Як Климент пояснює людське бажання прожити життя, розуміючи неминучість фізичної смерті, і як люди повинні розуміти свій «природний стан» існування у світлі смерті Христа?

Довідка

Деніел Ворден (Daniel L. Worden), Ph.D., родом із США, у 2010 році здобув диплом магістра міждисциплінарних гуманітарних студій за напрямком історії ранньої Церкви у Trinity Western University, що в Канаді. У 2011 році переїхав до Шотландії для написання докторської дисертації «Климент Олександрійський і таїнство пізнання Бога» при Університеті святого Андрія, яку захистив у 2015 році.

За матеріалами: сайт «УКУ».