У Шевченківському гаю освятили будівництво інформаційно-освітнього центру

Старі адміністративні приміщення Музею місто передасть Свято-Іванівській Лаврі.  

21


Нині у Музеї народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького освятили будівництво інформаційно-освітнього центру, адміністративного корпусу та фондосховища.

 Історичною справедливістю назвав нове будівництво Митрополит Львівський Ігор (Возьняк):

“Важливо, щоб Лавра могла тут знову у повному обсязі функціонувати, працювати, виховувати молодь, дітей. І також Лавра – це місце молитви. І новий просвітницький центр буде збудовано, де знайдуть своє місце ті, хто захоче там бути”.

1

      У інформаційно-освітньому центрі будуть конференц-зали, лекторії, приміщення для виставок. Фондосховище буде пристосоване для для збереження експонатів різного розміру і формату. Про це розповіла директор департаменту розвитку ЛМР Наталія Бунда. Окрім того, вона наголосила, що інформаційно-освітній центр буде місцем для творчої та наукової діяльності. А відвідувачі Музею отримуватимуть там необхідну інформацію.

22

Фундамент під освітній центр закладемо вже цього року – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий:

“У наступному році плануємо розпочати роботи по двох наступних обєктах. Це новий адміністративний корпус і фондосховище. А перед тим потрібно буде розробити проект і головне, щоб вони пройшли обговорення серед громади і спільноти. Адже це -історія”.

        На сьогодні ми не можемо тримати у монастирі (Свято-Іванівській Лаврі) більше, аніж три монахи – підкреслив Синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ. І додав, що зараз є великий план розвитку Лаври:

“Для того, щоб розвинути більш активну душпастирську, просвітницьку діяльність, адже серед наших ченців є доктори наук різних спеціальностей, ми повинні мати також належні приміщення. І ми дуже вдячні Богу, що нарешті ми вирішили проблему, яку намагалися вирішити від 1990 року. Це є вольове і історичне рішення”.

     До слова, переможця тендеру для спорудження інформаційно-освітнього центру мають обрати 22 серпня.

3