У Соборі св. Юра 9 днів молитимуться перед рідкісною іконою Матері Божої Неустанної Помочі

У першу неділю липня, в УГКЦ  відізначають свято Матері Божої Неустанної Помочі. З цієї нагоди, починаючи, від неділі, 5 липня, щодня упродовж 9-ти днів, на території Архикатедрального Собору св. Юра в особливий спосіб молитимуться до Богородиці, просячи про мир і спокій у місті та державі і всі потрібні благодаті. Про це повідомив настоятель Архикатедрального Собору святого Юра митрофорний протоієрей Роман Кравчик.  І запевнив,що буде дотримано усіх карантинних обмежень, збережено дистанцію. Долучатися  можна й онлайн.

“Моління розпочнуться у неділю, об 11:00 ранку. О 18 годині буде  Акафіст, буде вервиця перед іконою на подвір’ї біля храму,  далі кожного дня о 18-тій буде Літургія, Акафіст (перед іконою), розважання і вервиця(перед іконою).  Думаю не треба пояснювати нам чому так потрібна наша молитва. Це є крик душі. Будемо благати Богородицю за мир і спокій у нашому місті, за гарний добробут, за уряд у нашому місті, за мир і спокій у нашій країні, іде війна, за лікарів, багато хворих, немічних, сиріт, не одна мама сьогодні плаче.  Тому дуже прагну, щоб Пресвята Богородиця усіх потішила, комусь витерла сльози, когось забезпечила. За тих 9 днів думаю ми дуже багато зможемо випросити у Матері Божої Неустанної Помочі. Тому дуже уклінно прошу брати участь або особистою присутністю, або через онлайн, долучатися тих 9 днів у молитві до Матері Божої Неустанної Помочі”, – зазначив о. Роман Кравчик.

Ікона перед якою звершуватимуть моління – рідкісна, адже на ній Богордиця зображена у повний зріст. Ікону, яка викладена з мозаїки, освятять  у Соборі св. Юра напередодні свята Матері Божої Неустанної Помочі, після звершення Вечірні з Литією у суботу.  Ікона має розміри 4 метри висоти і 2 з половиною метри ширини.   Її створив священик і художник о. Євген, який навчався викладати ікони з мозаїки у Італії.

Додамо, що свято Матері Божої Неустанної Помочі в УГКЦ встановив Синод єпископів УГКЦ у 2017 році. Це свято відзначають у першу неділю липня. Ще з часів праведного Митрополита Андрея в УГКЦ існують братства Матері Божої Неустанної Помочі.