У театрі імені Марії Заньковецької під час прощання з колядою зібрали майже 20 тис. грн. для бійців АТО

12646648_878149215636285_2932923727034927006_o_1200_56b9c7720807 лютого у Львівському Національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької відбувся XIX Фестивалю колядок «Прощання з колядою».

Розпочався захід з молитви, яку очолив Блаженніший Макарій, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель УАПЦ. Митрополит подякував організаторам та благодійникам за спільну працю, покликану на розвиток церкви та українського суспільства.

Цього року фестиваль відбувся у рамках вшанування 100-річчя від дня народження Патріарха Димитрія (Яреми), яке церква офіційно розпочала святкувати 9 грудня. Нагадаємо, 2016 рік оголошений в УАПЦ роком Патріарха Димитрія

Із вітальним словом до громади звернувся міський голова Львова Андрій Садовий, який подякував за організацію культурного заходу для міста, де поєднуються і різні покоління і різні конфесії.

Зал зібрав  понад 900 людей. Для присутніх колядували:  хор «Ставрос» Львівського ставропігійного братства св. ап. Андрія Первозваного, парафіяльні хори храмів УАПЦ св. Михаїла, свв. апп. Петра і Павла, Успіння Богрродиці, хор «Родина» Преображенської церкви УГКЦ м. Львова, ансамбль автентичного співу «Коралі», Народна капела бандуристок “Дзвіночок” Центру творчості дітей та юнацтва Галичини м. Львова, ансамбль «Сможенка» із с. Сможе Сколівського району, представники  української діаспори з  хор «Хвалім Господа» із с. Вишня Рівня в Румунії та «Співанка» із м. Мокре в Польщі, а також ансамбль «Лопєнка» із містечка Тісна у Польщі.

Під час коляди відбувся благодійний збір коштів для медичних потреб учасників АТО. Всього було зібрано 19 600 грн. та 5 євро.

По закінченні розколяди від організаторів слова подяки склав голова Братства о. диякон Юрій Федів. Блаженніший Макарій подякував організаторам та благодійникам, зокрема і Дмитру Вознюку і Василю Пянікову, за спільну працю, покликану на розвиток Церкви та українського суспільства.

Нагадаємо, фестиваль «Прощання з колядою» започаткований у 1997 р. з благословення патріарха УАПЦ Димитрія. Його щорічно організовує Львівське ставропігійне братство св. ап. Андрія Первозваного.

За матеріалами: stavropigia.lviv.ua
Фото: Валентина Євтушок