У цей день, 105 років тому, Пресвята Богородиця явилася у Фатімі і просила молитися за навернення росії

Фатімські явлення Пресвятої Богородиці належать до найвідоміших у світі. Протягом шести місяців, з 13 травня до 13 жовтня 1917 р. у португальскому містечку Фатіма Богородиця з`явилася трьом дітям-пастухам Франсішку, Жасінті та Лусії, просячи людство за їхнім посередництвом про навернення і покуту. 1930 року Католицька церква офіційно визнала ці події, як диво й одкровення, яке не суперечить доктрин

Фатімською таємницею називають видіння та пророцтва дані Дівою Марією під час третього об’явлення 13 липня 1917 року. Таємниця складається з трьох частин.

В першій частині Таємниці Богородиця показала дітям пекло. У другій частині Таємниці говорила їм про почитання Непорочного Серця Марії, закінчення Першої світової війни, присвячення Росії Непорочному Серцю Марії; про можливий початок Другої світової війни та загрозу поширення комунізму по всьому світу.

« — Ви бачили пекло, куди йдуть душі бідних грішників. Щоб їх спасти, Бог хоче встановити в світі побожність до Мого Непорочного Серця. Якщо зроблять те, що Я вам скажу, спасеться багато душ і настане мир!”, — сказала Богородиця фатімським пастушкам.
… Я прийду просити про присвячення Росії Моєму Непорочному Серцю й заступницьке Святе Причастя у перші суботи кожного місяця. Якщо послухають моїх прохань, Росія навернеться й настане мир; якщо ні, поширюватиме свої блуди по світі, спричиняючи війни і переслідування Церкви; праведні стануть мучениками, Святійший Отець багато страждатиме, багато націй буде знищено; наприкінці Моє Непорочне Серце восторжествує. Святіший Отець посвятить Мені Росію, що навернеться, і на деякий час світові буде подарований мир.

Третя частина Таємниці говорить про переслідування християн у XX столітті та замах на Папу Римського.

І саме 13 травня 1981 року стався невдалий замах на Папу Івана Павла ІІ. У свято Фатімської Божої Матері 23-річний Мехмет Алі Агджа, член турецького терористичного угруповування “Сірі вовки”, на площі Святого Петра в Римі стріляв і серйозно поранив папу Павла Івана II, котрий їхав у відкритому автомобілі. Агджа був затриманий відразу, а пізніше засуджений до довічного ув’язнення італійським судом.

замах на Івана Павла ІІ

замах на Івана Павла ІІ

Кардинал Содано, оголошуючи 13 травня 2000 р. головний зміст третьої частини Фатімської Таємниці, сказав: «Відповідно до інтерпретації пастушків, що недавно підтвердила сестра Лучія, «Єпископ, одягнений у білий одяг, що молиться за всіх людей, – це папа».

Те, що Папа Іван Павло ІІ залишився живий, було чудом. Професор Кручітті, що після багатогодинної операції, сказав, що 9-міліметрова куля простромила тіло Святішого Отця, неправдоподібним образом минаючи всі життєво важливі органи, немов невидима рука керувала нею; вона пройшла в декількох міліметрах від головної аорти, ушкодження якої спричиняє миттєву смерть. «Це було дійсне чудо, і я знаю, кому бути вдячним за нього. Одна рука направляла пістолет, а інша – змінила напрямок кулі», – так прокоментував цей факт сам Іван Павло II. Алі Аджа, якого папа відвідав у римській в’язниці, запитав з подивом: «Як це трапилось, що Ви залишилися живі? Це неможливо. Я дуже добре прицілився, знаю, що постріл був смертельний… але все рівно не убив. Чому? Що це за Фатіма, про яку усі говорять?»

Прийшовши в себе після операції, Святіший Отець попросив принести прямо в клініку всі документи, що стосуються Фатімських об‘явлень. Потім сказав: «Я зрозумів, що єдиний спосіб уберегти світ від війни, від атеїзму – навернення до Бога згідно Фатімським посланням».

JPIIFatima

25 березня 1984 р. на площі св. Петра в Римі, перед статуєю Божої Матері, привезеної з Фатіми, Іван Павло II у єдності з єпископами усього світу зробив присвяту Росії і всього людства Непорочному Серцю Пресвятої Діви. Саме тоді було виконане прохання Матері Божої Фатімської. «Сила цієї присвяти, – сказав Папа Іван Павло II, – діє протягом усіх часів, охоплює всі народи, перемагає всіляке зло, що дух пітьми здатний рознести в серцях людей і їхніх історій, що посіяв також і в наш час… Присвячуючи Тобі, О, Мати Божа, світ, усі народи і країни,… віддаю їх Твоєму Материнському Серцю. О, Серце Непорочне! Допоможи нам перемогти погрозу зла, що так легко закоренилося в серцях сучасних людей – зла, що у своїх невимірних наслідках уже тяжіє над нашою сучасністю і прагне закрити всі шляхи в майбутнє».

posvjachennja_svitu_marii

Після присвяти світу Марії, Матері Церкви, Святіший Отець вручив єпископові з Фатіми несподіваний дарунок, сказавши наступне: «Це куля, вийнята з мого тіла 13 травня 1981 р. Інша – загубилася десь на площі св. Петра. Ця куля належить не мені, а Тій, котра своїм Покровом врятувала мене. Завезіть цю кулю у фатімський санктуарій і помістіть там у знак моєї подяки Пресвятій Діві Марії як свідчення великих справ Божих».

Папа Франциск глибоко вшановує Пресвяту Богородицю. Достатньо згадати його приватні відвідини Марійної базиліки Санта Марія Маджоре в Римі уже наступного дня після обрання на Вселенського Архиєрея, перед вильотом на Всесвітній день молоді у Бразилії та після повернення звідти.

fatima_papa
Після свого обрання Папа Франциск звернувся до кардинала Жозе Полікарпо, тодішнього Патріарха Лісабона, присвятити його понтифікат Фатімській Богородиці. Це присвячення кардинал Жозе звершив у Фатімі 13 травня 2013 року після завершення головного Євхаристійного богослужіння з нагоди міжнародної прощі.

Щороку до Фатіми прибувають сотні тисяч прочан. Туди звершували паломництва також і папи: 1967 року — Павло VI, потім тричі — Йоан Павло ІІ (1982,1991 і 2000 року, коли він беатифікував Гіацинту і Франсішку Марту) та Папа Бенедикт XVI (2010 року).

fatima-benedykt16

Зараз також відомо, що у 2017 році, у столітній ювілей Фатімських об”явлень, Святіший Отець Франциск планує відвідати марійний санктуарій у Фатімі.

Джерело: Рафаїл