У “Центрі Шептицького” Роман Назаренко проведе лекцію “Жінка в Ісламі: побут,політика, право”

5 грудня 2018 року  о 18:30 у великому залі Центру Шептицького відбудеться лекція “Жінка в Ісламі: побут, політика, право”. Її проведе  докторант Тілбурзького університету(Нідерланди) Роман Назаренко. Подія відбудеться у рамках циклу лекцій “Несподіваний іслам”.

1


Під час лекції обговорять такі питання:

“Як мусульмани насправді ставляться до жінок – і яку роль тут відіграють етнічна культура чи традиції, а також політичні тенденції в Ісламі?

Найчастіше на Заході дуже скептично оцінюють стан жінки в мусульманському світі. Але як виглядає ситуація насправді, ким є жінка в Ісламі?

Чи зобов’язує Коран носити паранджу, чадру, хіджаб, нікаб, хімар та навіть буркіні? В чому полягає різниця між ними? Що говорить Коран про статус і місце жінки у суспільстві?
Чому у різних ісламських країнах є протилежне ставлення до виховання хлопчиків та дівчат? Де пролягає відмінність між рівноправ’ям, рівноцінністю і рівністю?
Чому у різних мусульманських країнах ми можемо побачити такі кардинально різні підходи у ставленні до жінки? Що означає успішна жінка згідно з Ісламом?
Та чи існує політичне майбутнє у жінки-мусульманки?” – зазначено на фб-сторінці події.

Деталі за посиланням