Українське Патристичне Товариство об’єднало католицьких та православних богословів

12-14 вересня на Філософсько-богословському факультеті УКУ відбулась Міжнародна Патристична Конференція “Imago Dei” в контексті якої відбулось заснування Українського Патристичного Товариства, яке об’єднуватиме українських католицьких та православних експертів у галузі патристики.

Учасників конференції з п’ятнадцяти країн привітав співорганізатор конфереції, диякон Роман Завійський, декан Філософсько-Богословського Факультету УКУ, представивши уасникам заходу історію розвитку богослов’я в Україні та напрацювання факультету в галузі патристики.

“У Львові, на нашому факультеті,  в 2014 році провідні патрологи світу зібрались на міжнародну наукову конференцію «Богопізнання: Схід – Захід. Догматичні та духовні виміри». Головними доповідачами були відомі богослови Metr.Kallistos Ware, Andrew Louth (Ендрю Лаут), Edward Farrugia (Едвард Фарруджа), Robin Darling Young (Робін Дарлінг Янг), Theresia Hainthaler (Терезія Хайнталер), John Panteleimon Manoussakis (Джон Пантелеймон Мануссакіс), Martin M. Lintner (Мартін М. Лінтнер) з богословських факультетів Австрії, Великобританії, Італії, Нідерландів, Німеччини, Сполучених Штатів Америки” – зазначає диякон Роман Завійський, – “широкий тематичний спектр доповідей – від біблійних, догматичних та патристичних основ богопізнання до вибору богословського методу та богословської герменевтики, стимулював до плідного діалогу між молодими українськими патристами та їх старшими колегами на Заході. Цьогорічна конференція “Imago Dei” продемонструвала зрілість до заснування першого Українського Патристичного Товариства“.

Отець-доктор Тарас Хомич, український представник у Міжнародній Асоціації Патристів та учасник конференції “Imago Dei” розповів про актуальність патристичної спадщини для сучасного християнства, та про створення Українського Патристичного Товариства: “частина писань святоотцівської спадщини є досить складною для сприйняття сучасною людиною, проте чимало науки та повчань Святих Отців ніколи не втратить своєї актуальності, адже людина і тисячу, і дві тисячі років тому залишається незмінною у своїй гріховності, злих пристрастях та пороках. Спадщина Святих Отців є плодом Святого Духа, тривалої боротьби і невтомної праці над собою. Їх досвід та протоптані стежини життя у чеснотах є гарним дороговказом, для всіх поколінь християн, що прагнуть поборювати пристрасті і йти за Христом!”

Своїми враженннями про конференцію також поділилася аспірантка Дарія Морозова: “Як бути, коли в тобі образ Божий і безодня бажання? Чи відрізняється imago Dei у жінці та в чоловіку? Чи поширюється образ на тіло, чи причетні до нього ангели? Чи є людська гідність у відвертих негідників?.. Коли разом збирається багато фахівців з патрології, можна почути отакі та інщі цікаві питання і не менш цікаві – та різні – відповіді на них…

…Повернулася з Міжнародного патристичного колоквіуму IMAGO DEI переповнена плідним усвідомленням свого незнання. Трьохденний концентрований курс патристики від професорів кращих університетів усього світу, – не певна, що в Україні колись відбувалося щось подібне! І завершилось оце все заснуванням Ukrainian Patristic Society, націленого на співпрацю українських патрологів (що їх не настільки мало, як вони вважають)) та постійний зв’язок із Міжнародним патристичним товариством. Щиро дякую усім, хто це задумав і хто сприяв втіленню!”

Щодо створення Українського Патристичного Товариства, отець Тарас Хомич зазначив: “Ця подія є важливим фактором до налагодження співпраці між експертами у галузі патрології в межах України. На жаль, часто трапляється, що багато фахівців не знають напрацювань одне-одного. Існують випадки коли один фахівець бажає розпочати переклад конкретного святоотцівського твору та навіть не здогадується, що інший вже веде активну працю над перекладом цих же текстів. Діяльність Українського Патристичного Товариства зможе допомогти в знайомстві, обміні контактами, досвідом та плодами праці експертів галузі, а найголовніше стати ефективним координаційним інструментом. Окрім цього діяльність новоствореного Товариства допоможе інтегруватися на міжнародній патристичній арені. У цьому контексті вартує згадати про Міжнародну Патристичну Асоціацію, яка активно допомагає студентам та фахівцям-патрологам брати участь у міжнародних зустрічах і різноманітних проектах”.

Джерело: http://theological.ucu.edu.ua